FDDS: Od 1 sierpnia można zgłaszać kandydatury do Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman

Od 1 sierpnia do 25 września br. można zgłaszać kandydatury do XII edycji Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman. W tym roku po raz pierwszy laureaci będą wybierani w dwóch kategoriach: osoba szczególnie zasłużona w działania na rzecz dzieci oraz organizacja pozarządowa, która w sposób szczególny pomaga dzieciom.

Już po raz dwunasty Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę przyznaje Nagrodę im. Aliny Margolis-Edelman. W tym roku formuła Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman została rozszerzona. Kapituła, której od lat przewodniczy Agnieszka Holland, wybierze laureatów w dwóch kategoriach. Obok pierwszej, która dotyczy nagrodzenia osoby szczególnie zasłużonej w działania na rzecz dzieci, przewidziana jest także nagroda dla organizacji pozarządowej, która w sposób szczególny pomaga dzieciom.

Nagroda to dowód uznania dla nich, ale też sposób pielęgnowania pamięci o Alinie Margolis-Edelman, łodziance, wybitnej lekarce i społeczniczce, uczestniczce powstania w getcie warszawskim i powstania warszawskiego, założycielce Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), która całe swoje życie poświęciła pomocy ludziom, a dzieciom w szczególności.

Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, która odbędzie się 15 października br. w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Rok 2022 w Łodzi jest rokiem Aliny Margolis-Edelman, ustanowiony z okazji Jej 100. urodzin.

W gronie dotychczasowych laureatów Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman znaleźli się: Żaneta Rechnio, Agata Kołodziejczyk, Maria Janowska, dr n. med. Krzysztof Szwajca, Katarzyna Konewecka-Hołój, Ryszard Izdebski, Jolanta Paruszkiewicz, Joanna Radziwiłł, Łukasz Ługowski, Marzena Affeldt, Bożena Kazanowska, Jolanta Bobińska, Anna Tuszyńska.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: fdds.pl

(GN)

Pedagożka Żaneta Rechnio laureatką XI Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman