FDDS organizuje debatę po filmie „Złapani w sieci” o wykorzystywaniu seksualnym dzieci w internecie

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę we współpracy z Fundacją HumanDOC organizuje blok filmów dokumentalnych „Dzieciństwo gorszych szans”, który będzie prezentowany w dniach 2-5 grudnia na XII Festiwalu HumanDOC. W programie zobaczymy m.in. najgłośniejszy czeski dokument ostatnich lat „Złapani w sieci”, który pokazuje rozmiary wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie. Po filmie odbędzie się debata online z udziałem ekspertów. Filmy dostępne będą bezpłatnie na platformie vod.humandoc.pl po wcześniejszej rejestracji.

Głównymi punktami sekcji „Dzieciństwo gorszych szans” będzie seans online filmu „Złapani w sieci” o wykorzystywaniu seksualnym dzieci w internecie i debata ekspercka po filmie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 4 grudnia: seans o godz. 19:30 (na platformie vod.humandoc.pl), debata o godz. 21:10 (na Facebooku Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę).

Film „Złapani w sieci” to najgłośniejszy czeski film dokumentalny ostatnich lat w reżyserii B. Chalupovej i V. Klusáka. Główna linia filmu podąża za radykalnym eksperymentem psychospołecznym, dzięki któremu autorzy pokazują, z czym zmagają się dzieci w wieku 11-13 lat w przestrzeni online. Dokument w dobitny sposób pokazuje techniki manipulacyjne i wyrafinowane sztuczki, stosowane przez dorosłych w celu zdobycia zaufania dzieci i ich późniejszego wykorzystania.

Zaraz po seansie odbędzie się debata ekspertów  na temat filmu i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci, z której widzowie dowiedzą się m.in.: Jak rozmawiać z dziećmi i nastolatkami o obecnych w sieci zagrożeniach o charakterze seksualnym i jak poprowadzić taką rozmowę? Co zrobić, jeśli dowiemy się, że dziecko podejmuje w sieci ryzykowne działania i kontakty? Co dziecko czuje i jak mu pomóc, gdy ma za sobą doświadczenia seksualnego wykorzystania w sieci?

Więcej informacji można znaleźć tutaj

(GN)

Fot: FDDS

„List od Mikołaja”. Ruszyła przedświąteczna akcja Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

„Wysoki sądzie, zobacz mnie”. FDDS upomina się o przestrzeganie praw dzieci pokrzywdzonych przestępstwem