FDDS: Laureaci XII edycji nagród im. Aliny Margolis-Edelman. „To oni dają dzieciom siłę!”

W sobotę, 15 października po raz dwunasty Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wręczyła Nagrodę im. Aliny Margolis-Edelman osobom i organizacjom w sposób szczególny zasłużonym w działaniach na rzecz dzieci. Jej laureatami zostali: Paulina Bownik – lekarka z Grupy Granica i Mariusz Kurnyta – aktywista, którzy ratują ludzi w lasach na polsko-białoruskiej granicy oraz Fundacja Słonie na Balkonie pomagająca dzieciom po traumie i w kryzysie psychicznym.

Gala odbyła się w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Przed galą miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Elementarz empatii”, która powstała z inspiracji życiorysem Aliny Margolis-Edelman, w 100-lecie jej urodzin.

W tym roku do konkursu wpłynęło łącznie 61 zgłoszeń: 28 w kategorii: osoba szczególnie zasłużona w działaniach na rzecz dzieci i 33 w kategorii: organizacja pozarządowa, która w sposób szczególny pomaga dzieciom.

Spośród nich Kapituła pod przewodnictwem Agnieszki Holland wyłoniła laureatów i przyznała wyróżnienia siostrze Magdalenie Agnieszce Krawczyk, Fundacji Sexedpl oraz Stowarzyszeniu Moc Wsparcia.

(GN)

Fot: FDDS/Facebook

FDDS: Od 1 sierpnia można zgłaszać kandydatury do Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman