Fundacja PFR: Ruszył nabór zgłoszeń do trzech nowych konkursów w ramach obchodów „Roku Lema”

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju rozpoczęła nabór zgłoszeń do trzech nowych konkursów w ramach ogólnopolskich obchodów „Roku Lema”: konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, Konkursu na projekt muralu dla młodych artystów i konkursu na scenariusz lekcji dla nauczycieli i edukatorów. Na laureatów czekają nagrody, a zwycięzcy otrzymają możliwości prezentacji swoich prac w przestrzeni Centralnego Domu Technologii w Warszawie.

– Bardzo zależało nam, aby po przez konkursy zachęcić i zmotywować jak najszersze grupy odbiorców do ponownego sięgnięcia po utwory Stanisława Lema i zainspirowania się nimi, a Rok Lema to doskonały moment na takie działanie–mówi Sebastian Mackiewicz, koordynator projektu Rok Lema w CDT w Fundacji PFR.

Konkurs Edukacja Jutra polega na poszukiwaniu i promowaniu najlepszych scenariuszy zajęć szkolnych. „Pomysły, zgłaszane do konkursu, powinny być inspirowane twórczością Lema oraz wyróżniać się innowacyjnością i zaawansowaniem w wykorzystaniu technologii. Każdy kto przygotuje swój scenariusz oraz nagra krótki filmik na jego temat, może zgłosić swój udział wypełniając formularz online na stronie Konkursu” – czytamy w komunikacie.

Konkurs Plastyczny skierowany jest do najmłodszych fanów twórczości Lema. Zgłoszenia są przyjmowane dla dwóch grup wiekowych: 10-14 lat oraz 15-17 lat. Uczestnicy w ramach zadania konkursowego mają wykonać pracę plastyczną wybraną przez siebie dowolną techniką malarską i przedstawić na niej ilustrację jednego cytatu zaczerpniętego z twórczości Stanisława Lema.

Konkurs na projekt muralu to szansa przygotowania pracy artystycznej związanej ze sztuką ulicy. „Zapraszamy do tworzenia i przesyłania projektów murali inspirowanych twórczością Stanisława Lema. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, a Autor zwycięskiego projektu będzie miał szansę jego zaprezentowania w przestrzeni CDT” – informują organizatorzy.

Więcej informacji na temat projektów „Roku Lema w CDT” i formularze zgłoszeń znajdują się na stronie: www.fundacjapfr.pl/rok_lema

(JK, GN)

“Widziałem przyszłość”. Setna rocznica urodzin Stanisława Lema