Global Teacher Prize. Nauczyciel z Indii wygrał milion dolarów i… podzielił się nagrodą

Nauczyciel z indyjskiego stanu Maharasztra zdobył międzynarodową nagrodę Fundacji Varkey dla najlepszego edukatora na świecie. W swojej szkole skupił się na edukacji dziewczynek i wprowadził kody QR na podręcznikach. Połową z 1 mln dolarów nagrody podzielił się z dziewięcioma finalistami konkursu.

Zwycięzcę corocznej nagrody globalnego edukatora, do której zgłoszono 12 tys. kandydatów, ogłoszono w czwartek podczas wirtualnej ceremonii, transmitowanej z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Jak podała PAP Ranjitsinh Disale od razu ogłosił, że podzieli się nagrodą 1 mln dolarów z pozostałymi finalistami.

Nagroda jest wypłacana przez 10 lat przez Fundację Varkey, która współpracuje m.in. z UNESCO. „Nauczyciele tacy jak Ranjitsinh uratują naszą przyszłość” – podkreśliła Stefania Giannini z pionu edukacji UNESCO.

Przypomnijmy, że w gronie 50 finalistów prestiżowego międzynarodowego konkursu Global Teacher Prize znalazł się m.in. Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, nauczyciel z II Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie.

(GN, PAP)

Fot: Global Teacher Prize/Facebook/screen

Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, wśród 50 najlepszych nauczycieli na świecie! Gratulujemy!