Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, wśród 50 najlepszych nauczycieli na świecie! Gratulujemy!

Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, nauczyciel z II Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie, znalazł się wśród 50 finalistów prestiżowego międzynarodowego konkursu Global Teacher Prize! Cieszymy się i gratulujemy!!!

Organizatorem konkursu jest Varkey Foundation. W informacji o finalistach czytamy, że pochodzą ze wszystkich zakątków świata, uczą zarówno w małych miasteczkach i wsiach, jak i w wielkomiejskich szkołach. Łączą ich to, że opowiadają się za powszechną edukacją dla wszystkich i prawami dziecka, dbają nie tylko o umiejętności, ale i pewność siebie swoich uczniów, są rzecznikami zmiany w edukacji, inspirują swoich wychowanków i lokalne społeczności.Takim nauczycielem jest właśnie Przemysław Staroń.

Kiedy jako organizator Konkursu Nauczyciel Roku 2018 wręczaliśmy główną nagrodę Przemysławowi Staroniowi, byliśmy pewni, że sięgnie on po kolejne wspaniałe laury! Gratulujemy i jesteśmy dumni z tego, że polski nauczyciel znalazł się w finale GTP w edycji 2020. A szczególnym powodem do dumy jest fakt, że wyróżnionym jest laureat Konkursu Nauczyciel Roku!

Lista finalistów Global Teacher Prize 2020 dostępna jest tutaj:

https://www.globalteacherprize.org/finalists/2020-finalists/

A tutaj są informacje o Przemysławie Staroniu:

https://www.globalteacherprize.org/person?id=13755

“Postać prawdziwie renesansowa”. Kim jest Przemysław Staroń, finalista Global Teacher Prize 2020 i Nauczyciel Roku 2018?