Sześć medali dla polskich uczniów na 65. Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Bath. Gratulujemy!

Polska drużyna znalazła się wśród najlepszych drużyn świata na 65. Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej rozgrywanej w Bath w Wielkiej Brytanii. Konstanty Smolira, uczeń Prywatnego LO Królowej Jadwigi w Lublinie wywalczył złoty medal zajmując 19. miejsce. Reszta naszej reprezentacji również spisała się znakomicie. W sumie  przywożą do Polski złoto, cztery srebrne medale (Mateusz Wawrzyniak, Stanisław Lada, Antoni Mazur i Jeremi Hyska) oraz brąz (Michał Lipiec). Polska zajęła 9. miejsce w klasyfikacji drużynowej!

W dniach 11–22 lipca w Bath (Wielka Brytania) odbyła się Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna. W zawodach wzięło udział 609 uczestników z 108 krajów. Każdego dnia do rozwiązania były 3 zadania w czasie 4 godzin i 30 minut. Łącznie można było uzyskać 42 punkty, po 7 punktów za każde zadanie.

Poniżej rezultaty polskich uczniów:

Opiekunami polskiej reprezentacji byli: Tomasz Cieśla oraz Łukasz Bożyk.

Zawody wygrał Chińczyk Haojia Shi, który jako jedyny zdobył komplet punktów. Triumfatorami olimpiady w kategorii drużynowej zostali uczniowie z USA, Chin i Korei Południowej.

Miłym akcentem tegorocznych zawodów jest to, że zadanie czwarte zostało zaproponowane przez Polskę. Autorem zadania jest Dominik Burek, członek Komitetu Głównego OM.

Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna to najbardziej prestiżowe zawody matematyczne na świecie. W rywalizacji biorą udział uczniowie szkół średnich z całego świata. Jest najstarszą międzynarodową olimpiadą przedmiotową. Pierwsze zawody odbyły się w Rumunii w 1959 r.

Więcej informacji tutaj

(GN)

Fot: 65. IMO/Facebook

Polscy uczniowie zdobyli 5 medali na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej

4 medale dla uczniów z Polski na 35. Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej. Gratulujemy!