Hiszpania: Zajęcia w nowym roku szkolnym tylko w formie stacjonarnej

Rząd Hiszpanii nie przewiduje możliwości prowadzenia zajęć w nowym roku szkolnym w formie lekcji online, ale tylko w reżimie stacjonarnym – ogłosiła w poniedziałek minister oświaty tego kraju Pilar Alegria.

Przedstawicielka centrolewicowego gabinetu premiera Pedro Sancheza wyjaśniła w wywiadzie dla radia Cadena Ser, że „forma stacjonarna będzie obowiązywać w Hiszpanii w roku szkolnym 2021/2022 na wszystkich poziomach nauczania”.

Minister sprecyzowała, że jej resort opowiada się za utrzymaniem wprowadzonego w 2020 roku ograniczenia liczby dzieci w klasach, a także za obowiązkiem zachowania dystansu społecznego pomiędzy uczniami. Wynosi on 1,2 m.

Alegria zaznaczyła, że rząd nie planuje zmuszania pracowników szkół do poddawania się szczepieniom przeciwko Covid-19. Liczbę nauczycieli, którzy przyjęli już ten preparat uznała za zadowalającą.

„Społeczeństwo naszego kraju wykazało się dużą odpowiedzialnością wobec procesu szczepień” – dodała minister oświaty.

Podczas roku szkolnego 2020-2021 najwięcej zajęć online zorganizowano w Hiszpanii wśród uczniów szkół o profilu zawodowym, a także słuchaczy studiów licencjackich. Z kolei w większości szkół podstawowych i liceów lekcje prowadzone były głównie w reżimie stacjonarnym.

(PAP, JK)

Włoscy nauczyciele będą musieli się zaszczepić. Inaczej nie dostaną wypłaty