Internetowe aukcje w ramach 31. Finału WOŚP dobiegają końca. Podsumowanie

Tylko do 12 lutego potrwają internetowe aukcje w ramach 31 Finału WOŚP. Większość wirtualnych zbiórek miała już jednak swój finał. Oto podsumowanie niektórych z nich. Ile zebrali nauczyciele?

Okręg Małopolski Związku Nauczycielstwa Polskiego wystawił na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pobyt w pokoju dwuosobowym w NCWR Ciągłówka, domu wczasowym Związku Nauczycielstwa Polskiego. Pobyt wylicytowano za 770 złotych.

Można było także licytować pobyt w Hotelu Logos w Warszawie. Hotel przygotował specjalne zaproszenie dla 2 osób na weekendowy pobyt (2 doby) ze śniadaniami w Apartamencie o powierzchni 60 m ² z pięknym widokiem na Wisłę, Most Świętokrzyski, Stadion Narodowy oraz panoramę Warszawy. Pobyt wylicytowano za 1009 złotych.

Jeszcze przez kilka godzin w środę 8 lutego można licytować „pożeracze smutków” wystawione na aukcję przez Martę Florkiewicz-Borkowską, Nauczycielkę Roku 2017 w ramach kolejnej edycji akcji „Nauczyciele szyją dobro”.

Przed finałem licytacji najwyższą cenę osiągnął w środę przed południem „Żółw Jurek Szybki jak błyskawica Pożeracz Smutków”. Ktoś zadeklarował, że zapłaci za maskotkę ponad 1000 złotych, ale to zapewne nie koniec. Dochód ze sprzedaży pluszaków zasili  oczywiście konto WOŚP!

Można też jeszcze licytować figurkę Jurka Owsiaka wykonaną z pomocą długopisu 3D. Aukcja tutaj

W ramach III edycji akcji “Nauczyciele grają dla WOŚP” 65 belfrów zachęcało do udziału w prelekcjach, które odbywały się od 22 do 28 stycznia w specjalnej grupie na Facebooku. Udało im się zebrać 48 510 zł, a cała zebrana kwota została przekazana na rzecz WOŚP.

Przypomnijmy, że nauczyciele zbierali też do eSkarbonek. Wszystkie eSkarbonki rozliczyły się automatycznie 30 stycznia 2023 r. o godz. 23:59. Do eSkarbonki „Digitalni i kreatywni oraz przyjaciele dla WOŚP” zebrano 22 905 zł.

Do udziału w tej zbiórce namawiali m.in. Dariusz Martynowicz, Nauczyciel Roku 2021 oraz Zyta Czechowska, Nauczyciel Roku 2019.

Polonistki, które przygotowały 20 pomysłów na „aktywne lekcje polskiego” uzbierały rzecz WOŚP – 5 035 zł.

A jak licytowano tzw. złote serduszka?

Orkiestra cały czas liczy, podsumowuje i weryfikuje zbiórki związane z 31 Finałem. Ostateczne suma zostanie podana 31 marca. Obecnie kwota deklarowana Finału wynosi 154 606 764 zł! Jak się jeszcze dorzucić? Można o tym przeczytać tutaj Najbardziej nietypowe aukcje WOŚP na Allegro można znaleźć tutaj

Przypomnijmy, że hasłem tegorocznego Finału było: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych dużych”, a cel to wyposażenie laboratoriów w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, które mogą doprowadzić do sepsy.

(JK, GN)

WOŚP: Podczas 31. Finału do północy zebrano ponad 154 mln zł. Ale to nie koniec

W niedzielę 31. Finał WOŚP. Z Orkiestrą grają też oczywiście nauczyciele