WOŚP: Podczas 31. Finału do północy zebrano ponad 154 mln zł. Ale to nie koniec

Do tej pory wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali 154 mln 606 tys. 764 zł – poinformował sztab WOŚP w niedzielę po północy. Tegoroczny finał WOŚP odbył się pod hasłem “Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Jak co roku z Orkiestrą grali nauczyciele.

W niedzielny wieczór zakończyła się akcja zbierania datków do puszek, w której uczestniczyło ok. 120 tys. wolontariuszy w 1 633 sztabach. Dodatkowo w Internecie trwają wirtualne zbiórki i aukcje. Te ostatnie potrwają do 12 lutego.

Z Orkiestrą gra też ZNP i nauczyciele. Okręg Małopolski Związku Nauczycielstwa Polskiego wystawił na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pobyt w pokoju dwuosobowym w NCWR Ciągłówka, domu wczasowym Związku Nauczycielstwa Polskiego. Aukcja znajduje się tutaj.

Można też licytować pobyt w Hotelu Logos w Warszawie. Hotel przygotował specjalne zaproszenie dla 2 osób na weekendowy pobyt (2 doby) ze śniadaniami w Apartamencie o powierzchni 60 m ² z pięknym widokiem na Wisłę, Most Świętokrzyski, Stadion Narodowy oraz panoramę Warszawy. Aukcja znajduje się tutaj

Sztab WOŚP w niedzielę po północy poinformował, że do tej pory zebrano 154 mln 606 tys. 764 zł. Pieniądze zbierane podczas 31. Finału WOŚP zostaną przeznaczone na zbiera wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.

W tegorocznym finale WOŚP uczestniczyło ponad 120 tys. wolontariuszy w kraju i zagranicą, którzy zbierali pieniądze do puszek. Przygotowano 225 tys. puszek oraz 35,7 mln serduszek w wersji polskiej i ponad 1,55 mln w wersji angielskiej.

Uruchomiono ponad 1,6 tys. orkiestrowych sztabów, które koordynowały tysiące imprez i wydarzeń związanych z finałem w Polsce i w różnych częściach świata. Pieniądze zbierano są m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Islandii, USA, Nowej Zelandii, Chorwacji, Szwajcarii, Danii, Singapurze i w Arabii Saudyjskiej.

Podczas zeszłorocznego finału zebrano ponad 224 mln zł. Pieniądze przeznaczono na zakup sprzętu okulistycznego dla dzieci.

(JK, GN)

31. Finał WOŚP już za nami. Ofiarność darczyńców nie zna granic

W niedzielę 31. Finał WOŚP. Z Orkiestrą grają też oczywiście nauczyciele