Iwona Michałek odebrała nominację do rządu. Będzie odpowiadać za bezpieczeństwo w szkołach

Mam nadzieję, że moja praca przyczyni się do zwiększenia efektywności procedur wychowawczych – powiedziała we wtorek Iwona Michałek powołana na stanowisko pełnomocnika rządu ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki.

Stanowisko pełnomocnika ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki zostało utworzone na mocy rozporządzenia Rady Ministrów. Zgodnie z nim pełnomocnik jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego przekazał Iwonie Michałek dwie nominacje: na stanowisko pełnomocnika i sekretarza stanu w MEN.

Więcej na temat nowej pełnomocnik pisaliśmy tutaj:

To już pewne. Iwona Michałek pełnomocnikiem rządu „ds. wspierania wychowawczej funkcji szkoły”

“Pani minister Iwona Michałek będzie odpowiadała za prace związane z funkcją wychowawczą szkoły. Pamiętajmy, że jest to funkcja wspomagająca rodzinę, tu będą również elementy związane z bezpieczeństwem ucznia, wyeliminowaniem, a przynajmniej ograniczeniem agresji rówieśniczej. Będziemy oczekiwali od pani minister, pani pełnomocnik, przyjrzenia się tej tematyce, a także ewentualnych propozycji dotyczących zmian prawnych, jeżeli będzie taka potrzeba” – powiedział Piontkowski.

“Przypomnę, że MEN miało dosyć ograniczone kierownictwo. Zostało on zredukowane kilkanaście miesięcy temu. To jednak nastręczało sporo problemów w organizacji pracy ministerstwa, jest bardzo dużo zespołów, do których ministrowie mają obowiązek uczęszczać, czy w których pracować. W związku z tym oraz z tym, że podczas m.in. okrągłego stołu i podczas prac ministerialnych okazuje się, że bardzo ważną funkcją, a nieco zaniedbywaną – choć to może złe określenie – funkcją, która powinna być uwypuklona jest funkcja wychowawcza szkoły” – mówił minister.

Do powołania Michałek na stanowisko pełnomocnika rządu i sekretarza stanu w MEN w resorcie edukacji było dwoje wiceministrów: sekretarz stanu Marzena Machałek i podsekretarz stanu Maciej Kopeć.

(JK, GN)

FOT: MEN/Twitter