Jak chronić się przed dezinformacją? 12 kwietnia Głos Nauczycielski i Fundacja Orange zapraszają na webinar

Głos Nauczycielski i Fundacja Orange zapraszają na webinar, na którym pomożemy Wam zrozumieć cele, mechanizmy i techniki dezinformacyjne. Prowadzący spotkanie pokażą i omówią konkretne przykłady dezinformacji (także antyuchodźczej i antyukraińskiej) i udzielą wskazówek, jak rozpoznać fake-newsy. Webinar odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17.

Webinar poprowdzą:

>> Anna Mierzyńska, analityczka mediów społecznościowych, badaczka dezinformacji oraz mechanizmów manipulacji w sieci, autorka analiz publikowanych w oko.press i Gazecie Wyborczej.

>> Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange.

Partnerem wydarzenia jest Głos Nauczycielski. W wydaniu 15/16 z 13-20 kwietnia opublikujemy fragmenty specjalnego poradnika przygotowanego przez Fundację Orange i napisanego przez Annę Mierzyńską pt.: „Dezinformacja – jak się przed nią ochronić”.

Zapraszamy rodziców, nauczycieli i wszystkich, którzy chcą zwiększać swoją świadomość na temat dezinformacji. Zależy nam, żeby dzieci, młodzież, a także ich opiekunowie, rodzice i nauczyciele, potrafili odpowiedzialnie korzystać z technologii. Aby móc cieszyć się jej dobrymi stronami, warto znać jej ciemniejsze zakamarki.

Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku tutaj

(GN)

12 kwietnia Głos Nauczycielski i Fundacja Orange zapraszają na webinar: Jak budować odporność na dezinformację?