12 kwietnia Głos Nauczycielski i Fundacja Orange zapraszają na webinar: Jak budować odporność na dezinformację?

Dezinformacja w internecie wpływa na życie dorosłych, a także dzieci i młodzieży. Oddziałuje na podejmowane decyzje, zachowania, emocje, często wręcz je wywołuje. Może sprawić, że ludzie zmienią swój światopogląd, będą bardziej radykalni, a to z kolei zmieni ich relacje międzyludzkie. Dezinformacja oddala od prawdy i jest też narzędziem konfliktów. Głos Nauczycielski i Fundacja Orange zapraszają na webinar, na którym pomożemy Wam zrozumieć cele, mechanizmy i techniki dezinformacyjne. Omówimy konkretne przykłady dezinformacji (także antyuchodźczej i antyukraińskiej) i opowiemy jak sobie z nimi radzić.

Na webinarze zaprezentujemy przygotowany przez Fundację Orange i napisany przez Annę Mierzyńską poradnik pt.: „Dezinformacja – jak się przed nią ochronić”.

Webinar poprowdzą:

>> Anna Mierzyńska, analityczka mediów społecznościowych, badaczka dezinformacji oraz mechanizmów manipulacji w sieci, autorka analiz publikowanych w oko.press i Gazecie Wyborczej.

>> Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange.

Partnerem wydarzenia jest Głos Nauczycielski.

Dla kogo jest to wydarzenie?

Zapraszamy rodziców, nauczycieli i wszystkich, którzy chcą zwiększać swoją świadomość na temat dezinformacji. Zależy nam, żeby dzieci, młodzież, a także ich opiekunowie, rodzice i nauczyciele, potrafili odpowiedzialnie korzystać z technologii. Aby móc cieszyć się jej dobrymi stronami, warto znać jej ciemniejsze zakamarki.

Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku tutaj

(GN)

Nasz patronat: 26 stycznia webinar dla osób pracujących z młodzieżą o projekcie Precobias

Piąta edycja Listy 100 rozstrzygnięta. Oto nauczyciele zaangażowani w rozwój świadomości cyfrowej