Nasz patronat: 26 stycznia webinar dla osób pracujących z młodzieżą o projekcie Precobias

26 stycznia w godz. 17:30-19:00 odbędzie się webinar o projekcie Precobias. Głos Nauczycielski jest partnerem wspierającym projekt Precobias.

Seminarium będzie realizowane za pośrednictwem platformy Zoom.  Webinar poprowadzą:

>> dr Konrad Ciesiołkiewicz – przewodniczący Komitetu Dialogu Społecznego KIG>>  Anna Mierzyńska – analityczka mediów społecznościowych>> Jacek Purski – prezes Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego

Preciobias to realizowany ze środków Komisji Europejskiej projekt zapobiegania radykalizacji młodych ludzi w internecie poprzez zwiększenie ich świadomości dotyczącej powszechnych błędów poznawczych (Prevention of Youth Radicalisation Through Self-Awareness on Cognitive Biases). Inicjatywa skierowana jest do wszystkich osób pracujących z młodzieżą, które chcą zrozumieć jak przebiega proces radykalizacji i jak mu przeciwdziałać.

W ramach projektu przeprowadzono badania, których efektem było opracowanie, pod kierownictwem Uniwersytetu w Gandawie oraz Uniwersytetu Ludwika i Maksymiliana w Monachium, 12-godzinnego szkolenia online na platformie MOOC. Kurs jest obudowany studiami przypadku i współczesnymi przykładami, także tymi dotyczącymi Polski. Kończy się wydaniem certyfikatu sygnowanego przez obie uczelnie. Oprócz tego zostały przygotowane przewodniki umożliwiające prowadzenie zajęć z młodzieżą wraz z ćwiczeniami. Szkolenie oraz materiały są bezpłatne.

Więcej informacji o wydarzeniu  można znaleźć tutaj

(GN)

Nasz patronat. PRECOBIAS – edukacja w zakresie przeciwdziałania radykalizacji. Bezpłatne szkolenie online

Dr Konrad Ciesiołkiewicz o projekcie PRECOBIAS: Edukacja obywatelska potrzebna od zaraz

Stanisław Czerczak: Zrobiłem coming out. Przyznałem, że byłem nazistą, rasistą. Opowiadam o tym, żeby przestrzec innych

Jacek Purski: Temat radykalizacji jest jednoznacznie związany z tematem bezpieczeństwa