Jak nauczać online? Centrum Edukacji Obywatelskiej organizuje webinarium dla nauczycieli

„Jak uczyć zdalnie: Kluczowe informacje i praktyczne wskazówki dla nauczycieli/ek” – webinarium pod takim hasłem organizuje Centrum Edukacji Obywatelskiej.

„Przez najbliższe dwa tygodnie zajęcia we wszystkich placówkach oświatowych zostały zawieszone. Chcielibyśmy gorąco zachęcić Was do kontynuowania procesu nauczania poprzez wykorzystanie narzędzi dostępnych online” – czytamy pod wydarzeniem CEO na Facebooku.

Drodzy i Drogie❗ Webinarium "Jak uczyć zdalnie: Kluczowe informacje i praktyczne wskazówki dla nauczycieli/ek" będzie…

Opublikowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) Czwartek, 12 marca 2020

 

Podczas webinarium znani i doświadczeni w prowadzeniu edukacji zdalnej nauczyciele-praktycy, opowiedzą:

>>jakie dostępne platformy i narzędzia można wykorzystywać do zdalnego nauczania

>> gdzie szukać ciekawych otwartych zasobów

>> jak zachęcić uczniów i uczennice do regularnego sięgania po nie

Webinarium jest organizowane przede wszystkim z myślą o tych nauczycielach, którzy dotychczas nie nauczali zdalnie. „Położymy podczas niego nacisk na kilka najbardziej efektywnych i najprostszych narzędzi. Po wysłuchaniu webinarium będziecie posiadali pakiet najważniejszych informacji, który pozwoli Wam dalej samodzielnie przygotowywać się do nauczania online, świadomie je planować, a nawet podjąć pierwsze konkretne aktywności” – informują organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się w dwóch terminach: w czwartek (12.03) o 19:00 oraz w piątek (13.03) o godz. 11:00. W spotkaniu można wziąć udział m.in. na FB: www.facebook.com/fundacjaCEO/

(JK, GN)