Jeden monitor wiele możliwości – decyduje nauczyciel

Sięgając po nowe technologie często mamy wrażenie narzuconych rozwiązań, bez których coś nie zadziała, nie będzie dostępne czy się po prostu nie otworzy. Z monitorami interaktywnymi Newline jest inaczej. Istnieje duża dowolność w zakresie wyboru modelu pracy . To ważne, bo świadczy o elastyczności i daje poczucie komfortu.

Można po prostu korzystać z monitora interaktywnego z Androidem, można podłączyć własnego laptopa, albo pracować na monitorze z komputerem OPS. Dodatkową, bardzo wygodną formą jest bezprzewodowe udostępnianie treści z urządzenia mobilnego na monitor z wykorzystaniem Newline CAST. Jest więc pełna swoboda wyboru, ale efekt będzie podobny – kreatywne, angażujące zajęcia. A o to w tym wszystkim chodzi.

 

Kiedy nie korzystamy z komputera

Monitor interaktywny Newline z Androidem 11 jest samodzielnym urządzeniem, które działa od razu po wyjęciu z pudełka. Mamy dostęp do wielu przydatnych narzędzi takich jak tablica (Whiteboard) – czyli niczym nie ograniczona powierzchnia do pisania i rysowania. Nie trzeba rezygnować z żadnej notatki, a bogata galeria narzędzi daje duże pole do popisu w zakresie wyróżniania konkretnych treści. Można korzystać z przeglądarki internetowej oraz wielu użytecznych aplikacji dostępnych w sklepie Newline App Store. Należy do nich  np. często używany podczas zajęć – Kahoot. Zaletą tego rozwiązania jest intuicyjna, łatwa obsługa i wygoda oraz brak konieczności podłączania dodatkowych urządzeń.

Monitor interaktywny Newline w połączeniu z możliwością tworzenia profili użytkowników to w warunkach szkolnych bezcenne rozwiązanie. Sześciu nauczycieli może zdefiniować własne profile i bezpiecznie z nich korzystać ilekroć pracują z danym monitorem.

 

Laptop w zasięgu ręki

Podłączenie laptopa do monitora interaktywnego Newline to sposób na dostęp do wcześniej przygotowanych materiałów. Laptopa można podłączyć za pomocą jednego kabla USB-C, który zapewnia obraz, dźwięk, obsługę dotykową oraz ładowanie komputera (power delivery). A jeśli komputer nie dysponuje standardem USB-C oprócz kabla zasilającego konieczne stają się jeszcze dwa przewody – HDMI do przesyłania obrazu i dźwięku oraz USB-B (Touch) do przesyłania dotyku. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość korzystania ze znanego, sprawdzonego oprogramowania oraz dostęp do zasobów zgromadzonych w laptopie.

 

Komputer OPS

Komputer OPS (Open Pluggable Specification) to niewielkie urządzenie podłączone na stałe do monitora interaktywnego, które czyni z niego system all-in-one. Zasadniczą zaletą tej opcji jest brak kabli i stały dostęp do systemu Windows oraz wszystkiego co się z tym wiąże. Czyli np. dostęp do pakietu MS Office i własnego konta Office365 z pełnym zestawem możliwości, które to oferuje.  Wszystko to bez konieczności każdorazowego podłączania zewnętrznego komputera. Wygodnie i bezpiecznie.

 

 

 

 

 

 

 

Piotr Morko

 

Więcej informacji na temat funkcji monitorów interaktywnych Newline: https://www.newline-interactive.com/pl

 

 

 

KOMENTARZ 

Iwona Pietrzak-Płachta, Nauczyciel Roku 2022

Każdy z nas ma swoje ulubione metody pracy. Scenariusze zajęć, które pielęgnujemy, bo niosą w sobie treści ważne i uniwersalne. Nie chcemy z nich rezygnować, bo to one – w jakiejś części definiują nas w pracy.  Świat jednak nieuchronnie zwraca swoje oblicze w kierunku technologii podrzucając nam ciągle jakieś informatyczne nowinki. To nie jest złe. Postępu nie da się powstrzymać. Nie zawsze musimy pędzić z jego prędkością, ale trzeba iść w tę samą stronę.

Książki, zapach zadrukowanego papieru i dzieciaki, którym mogę pokazywać świat zamknięty pomiędzy okładkami – to przestrzenie, które lubię najbardziej. Ale wiem, że młodych ludzi ekscytuje technologia, a ja chcę mówić ich językiem, bo wtedy nam do siebie bliżej.

Miarą wolności jest możliwość wyboru. Ja wybieram świat bez plątaniny kabli. Uwielbiam bezprzewodowe rozwiązania, które pomagają mi wizualizować emocje i chwytać uczucia. Monitor, który działa od razu, pozwala zapisać myśli i podkreślić wnioski bez konieczności rezygnowania z czegokolwiek jest moim wyborem. Możliwość udostępnienia zdjęcia, które zrobiłam na konferencji, w drodze do pracy czy na poprzednich zajęciach szybko i bezprzewodowo – to również mój wybór.

Ty możesz skorzystać z laptopa i pokazać prezentację, uruchomić aplikację czy film. Wspaniałe jest to, że mamy wybór. To komfort, którego potrzebujemy w pracy.