Już 28 stycznia 32. Finał WOŚP. Celem zbiórki będą „płuca po pandemii” czyli leczenie chorób płuc u dzieci i dorosłych

Wielkimi krokami nadchodzi 32. Finał WOŚP, który odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Celem zbiórki są „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” – środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”.

Centrum działań WOŚP w Warszawie będą błonia PGE Narodowego, gdzie powstanie studio główne, z którego nadawana będzie transmisja telewizyjna i internetowa, oraz scena, na której zaprezentuje się kilkunastu wykonawców. Pełna lista tutaj.

Jak czytamy na stronie Orkiestry liczba sztabów zaangażowanych w przygotowania do 32. Finału WOŚP osiągnęła zawrotną liczbę 1 685 załóg, w tym 101 działających za granicą: w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Holandii, Norwegii, Szwajcarii, Indonezji, Irlandii, Belgii, Niemczech, Austrii, Francji, Japonii, Hiszpanii, Chorwacji, Australii, Włoszech, Tajlandii, Luksemburgu, Kanadzie, Czechach, Singapurze, Egipcie i na Cyprze.

WOŚP zagra na krańcach świata i to dosłownie. Sztaby zorganizowano m.in na Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego usytuowanej na wyspie Króla Jerzego w Antarktyce i zarządzanej przez Instytut Biochemii i Biofizyki PAN oraz na polskiej Stacji Polarnej Hornsund im. Stanisława Siedleckiego usytuowanej na południowej część wyspy Spitsbergen i zarządzanej przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Wszystkie sztaby tworzą różnorodne wydarzenia, włączając w to lokalne koncerty, warsztaty, pokazy, a także kiermasze rękodzieła oraz aukcje charytatywne.

Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

„Chcemy być blisko Was, więc w finałową niedzielę zawsze zapraszamy Was przed ekrany telewizorów i komputerów, ponieważ przez cały dzień opowiadamy o efektach naszych działań w transmisji telewizyjnej i internetowej. Równocześnie w całej Polsce odbywa się największa w Polsce zbiórka publiczna. Około 120 tysięcy wolontariuszy w ponad 1600 Sztabach zbiera pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek, a w Internecie odbywają się setki internetowych zbiórek i aukcji na naszą rzecz. Zbieramy nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie” – przypomina WOŚP.

Finałowi towarzyszy m.in. licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, w której do zdobycia są  Złote Serduszka wykonane ze złota, jakie trafiło do puszek wolontariuszy w trakcie poprzednich Finałów, oraz Złote Karty wyprodukowane dla Fundacji WOŚP przez firmę PLAY. Kulminacyjny moment, czyli finałowe starcie o Kartę i Serduszko z numerami 1, to stały element transmisji telewizyjnej.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.

Przypomnijmy, że w ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń.

Więcej informacji na temat zbliżającego się finału można znaleźć na stronie WOŚP tutaj

(GN)

Fot: WOŚP

Nowe kierownictwo MEN spotkało się z Jurkiem Owsiakiem. Temat? Jeden z programów, który WOŚP prowadzi w szkołach

WOŚP: Jerzy Owsiak podał wynik 31. finału. Jest nowy rekord! Ponad 240 milionów na walkę z sepsą!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy patronem szkoły. Pierwszej w Polsce! Jolanta Mazur: Serca są w każdym oknie