Już ponad 360 tys. nauczycieli chce się zaszczepić

Prawie 100 tys. nauczycieli i nauczycieli akademickich zgłosiło się dziś do zaszczepienia na koronawirusa. Do tej pory, zarówno w I jak i II etapie do szczepienia zarejestrowanych jest już 361 tys. osób

Dziś o godzinie 8.00 rano ruszył drugi etap rejestracji do szczepień w placówkach oświatowych. Pierwszy etap wystartował tydzień temu, gdy do zaszczepienia mogli zapisać się nauczyciele pracujący stacjonarnie z dziećmi – chodzi głównie o nauczycieli przedszkoli, klas I-III oraz szkół specjalnych. Od piątku 12 lutego pierwszym przedstawicielom z tej grupy podawane są szczepionki AstraZeneca.

Dziś ruszyły zapisy do szczepień nauczycieli szkół i uczelni

Pod koniec ubiegłego tygodnia rząd zapowiedział umożliwienie zarejestrowania się do szczepień także wszystkim pozostałym nauczycielom (a także tym, którzy z różnych powodów nie zgłosili się w ubiegłym tygodniu). Nie zapomniano o nauczycielach akademickich. Na uczelniach uruchomiono specjalny system rejestracji.

Jak poinformowało ministerstwo edukacji, do szczepienia przeciwko COVID-19 zgłosiło się dziś około 93 tys. nauczycieli ze szkół i placówek oświatowych, w tym blisko 7,6 tys. nauczycieli akademickich. W sumie, do zaszczepienia zarejestrowało się 361 tys. pedagogów.

“Analogicznie jak przy rejestracji podczas I tury, nauczyciele ze szkół i placówek oświatowych mogą zgłaszać do dyrektora chęć zaszczepienia się. Dyrektor wypełnia formularz i przekazuje zgłoszenie do Ministerstwa Edukacji i Nauki, za pośrednictwem Strefy Pracownika Systemu Informacji Oświatowej. Następnie zgłoszenie trafia do szpitala węzłowego, który kontaktuje się ze szkołą lub placówką w sprawie wyznaczenia konkretnego terminu szczepienia” – czytamy w komunikacie MEiN.

I dalej: “Nauczyciele akademiccy i inne osoby prowadzące zajęcia na uczelni zgłaszają się do rektora swojej uczelni. Zapisy obejmują nauczycieli akademickich z datą urodzenia po 31 grudnia 1955 r.”

(PS, GN)