Już ponad 5 tysięcy podpisów pod petycją nauczyciela z Pszczyny ws. weta do lex Czarnek

Ponad 5 tysięcy podpisów do piątkowego popołudnia zebrał Mirosław Kozik, nauczyciel Chemii z Pszczyny pod petycją do prezydenta ws zawetowania lex Czarnek.

To sporo zważywszy na to, że petycja została opublikowana kilka dni temu – 15 lutego wieczorem. Dla porównania pod petycją „Rodzice przeciwko Lex Czarnek” opublikowaną na stronie Akcji Demokracja podpisało się do piątkowego popołudnia 3754 osoby. Z kolei pod petycją samorządów przeciwko lex Czarnek: „Zamach na polską szkołę” przygotowaną przez Związek Miast Polskich oraz Unię Metropolii Polskich do 14 lutego zebrano tylko 872 podpisy.

Przypomnijmy, że Mirosław Kozik zwraca uwagę w petycji, że jeżeli nie dojdzie do prezydenckiego weta, ustawa “Lex Czarnek” wprowadzi:

>> szkołę całkowicie sparaliżowaną biurokratycznymi decyzjami kuratora

>> szkołę godzącą w swobody obywatelskie, otwartość i tolerancję

>> szkołę, w której kreatywność, pomysły i możliwości uzależnione zostaną od urzędniczego podpisu.

Zapraszamy do głosowania w naszej ankiecie:

Prezydent RP ma czas do 3 marca br. na podjęcie decyzji w sprawie ustawy lex Czarnek. Nauczycielu, jakiej decyzji się spodziewasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

„Ustawa “Lex Czarnek” doszczętnie sparaliżuje polską szkołę, łamiąc moralne kręgosłupy uczniów i nauczycieli. Dlatego podkreślając tak ogromny opór społeczny przeciwko ustawie, apelujemy do Pana Prezydenta, aby odrzucił ustawę, zdając tym samym najważniejszy egzamin w swojej prezydenckiej karierze” – wskazuje Mirosław Kozik.

Pełna treść petycji znajduje się tutaj

(GN)

Fot:pszczyna.znp.edu.pl

Młody nauczyciel napisał petycję do prezydenta. Apeluje o weto ws. “Lex Czarnek”