Kadry: Szef MEiN powołał nowego zachodniopomorskiego kuratora oświaty w Szczecinie

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na wniosek Zbigniewa Boguckiego, wojewody zachodniopomorskiego powołał Katarzynę Koszewską na zachodniopomorskiego kuratora oświaty w Szczecinie. Nowa kurator swoje obowiązki oficjalnie zaczęła pełnić w poniedziałek.

Katarzyna Koszewska to między innymi była dyrektor Gimnazjum nr 26 w Szczecinie. W latach 2006-2008 piastowała stanowisko Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty. Pracowała też jako konsultant metodyczny w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W latach 2016-2021 zajmowała stanowisko dyrektora Departamentu Kształcenia Ogólnego w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Nowa kurator przez lata związana była z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów oraz Konfederacją Polski Niepodległej w Szczecinie.

Szef MEiN powołał Koszewską na stanowisko Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty na wniosek Zbigniewa Boguckiego, wojewody zachodniopomorskiego.

Więcej na temat nowej kurator można przeczytać na stronie zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie tutaj

Przypomnijmy, że pod koniec września na wniosek wojewody ze stanowiska kuratora w Szczecinie została odwołana Magdalena Zarębska-Kulesza. Oficjalnym powodem odwołania kurator było osiągnięcie przez nią wieku emerytalnego.

Zarębska-Kulesza od lat jest związana z Prawem i Sprawiedliwością. W Nowogardzie była szefową koła PiS. Podczas wyborów w 2015 r. z list tej partii próbowała bezskutecznie dostać się do Sejmu.

(JK, GN)

„Fakty i mity o pracy nauczyciela”. Kilka tysięcy ulotek przygotowanych przez ZNP Szczecin ma trafić do rodziców