„Fakty i mity o pracy nauczyciela”. Kilka tysięcy ulotek przygotowanych przez ZNP Szczecin ma trafić do rodziców

Po akcji billboardowej i plakatowej ZNP Oddział w Szczecinie rusza z akcją ulotkową. Ulotki dotyczące „mitów i faktów o pracy nauczyciela” będą kolportowane w placówkach oświatowych w Szczecinie.

Jak informuje ZNP Szczecin kilka tysięcy takich ulotek ma trafić do rodziców za pośrednictwem pracowników placówek oświatowych w Szczecinie.

Na ulotkach wyliczono i sprostowano popularne mity na temat pracy nauczycieli dotyczące czasu pracy, wakacji, dodatkowego wynagrodzenia, wykształcenia, ferii świątecznych oraz wskazano na fakty związane z pracą w tym zawodzie m.in. niskie pensje, brak urlopu na żądanie, opiekę psychologiczną nad uczniem.

 

Przypomnijmy, że w ramach pogotowia protestacyjnego i kampanii informacyjnej ZNP – 3 października – w ruchliwych punktach Szczecina pojawiły się billboardy z hasłami opisującymi problemy oświaty i zawodu nauczyciela.

„Chcesz żeby Twoje dziecko było dobrze wykształcone? Jak? Tylko w Szczecinie w tym roku odeszło z pracy 389 nauczycieli!” – to jedno z bijących po oczach haseł, które ma zwracać uwagę na problemy w oświacie.

Poza banerami ZNP w Szczecinie prowadzi kampanię także na miejskich autobusach. Kampanię przygotował, zlecił i pokrył ze składek członkowskich oddział ZNP w tym mieście.

(JK, GN)

„Chcesz żeby Twoje dziecko było dobrze wykształcone?” ZNP w Szczecinie o problemach nauczycieli poinformuje na billboardach

Kolejna odsłona akcji informacyjnej ZNP w Szczecinie. Edukacyjne hasła na miejskich autobusach