Kolejna odsłona akcji informacyjnej ZNP w Szczecinie. Edukacyjne hasła na miejskich autobusach

„Chcesz żeby Twoje dziecko znalazło dobrą pracę? W jaki sposób zdobędzie wykształcenie skoro tygodniowo nie odbywa się 151 158 lekcji?”, „Kto nauczy Twoje dziecko mówić po angielsku? W Polsce brakuje 6235 nauczycieli”, „Odpowiada Ci, że Twoje dziecko wraca ze szkoły po nocach? Są szkoły, w których z powodu braku kadry lekcja kończą się o 21!”, „Chcesz żeby Twoje dziecko było dobrze wykształcone? Jak? Tylko w Szczecinie odeszło z pracy 389 nauczycieli” – to tylko niektóre hasła jakie „ozdobiły” miejskie autobusy w Szczecinie. To kolejna odsłona akcji informacyjnej  ZNP skierowanej do rodziców uczniów i społeczeństwa. Akcja ma zwracać uwagę na to, że problemy zawodu nauczyciela to także problemy uczniów i rodziców.

– Sytuacja jest dramatyczna. Bez systemowego działania, za rok czy dwa, może nie być komu uczyć w szkołach. Już teraz odpowiadamy na pytania: jak to możliwe, że w szkole nie odbywają się lekcje? Jak to możliwe, że po kilku dniach pracy nauczyciel rezygnuje i odchodzi? – mówiła na niedawnej konferencji prasowej Teresa Mądry, prezes ZNP w Szczecinie.

– W kilku miejscach miasta można już zobaczyć banery, które informują o sytuacji nauczycieli. Na planszach możemy przeczytać między innymi o ogromnych brakach kadrowych czy o tym, że brakuje nauczycieli języków obcych. Informujemy także o tym, że klasy są przeludnione, a lekcje czasem trwają do późna – tłumaczyła.

Poza banerami ZNP w Szczecinie rozpoczął kampanię także na miejskich autobusach. Przypomnijmy, że akcję billboardową prowadzi też Okręg Łódzki ZNP.

(JK, GN)

„Dobry nauczyciel mówi i pokazuje, bardzo dobry – inspiruje”. A w Polsce? Coraz więcej „edukacyjnych” haseł na ulicach