Nominacji dziś nie będzie! Kandydat na ministra edukacji z koronawirusem! „Nie lekceważcie objawów” (aktualizacja)

Przemysław Czarnek, kandydat na nowego ministra edukacji i nauki, zakaził się koronawirusem. „Nie lekceważcie objawów” – radzi przyszły szef MEN

Dziś miało dojść do zaprzysiężenia przez prezydenta RP Andrzeja Dudę nowych ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego. Po ujawnieniu informacji o zakażeniu kandydata na ministra edukacji nie było wiadomo , czy ostatecznie do tej ceremonii dojdzie, a jeśli tak, to kto weźmie w niej udział. Niedługo później rzecznik rządu poinformował, że premier zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o zmianę terminu zaprzysiężenia.

Przemysław Czarnek – kandydat na szefa nowego resortu, który ma powstać z połączenia ministerstwa nauki i ministerstwa edukacji – jest jedną z 2006 osób, u których wykryto dziś koronawirusa. O czym Czarnek poinformował na Twitterze.

„Chciałbym Państwa poinformować, że przed chwilą potwierdzono u mnie koronawirusa” – napisał przyszły szef MEN.

„Udałem się rano na badania w związku z bólem głowy nie chcąc narażać Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych uczestników dzisiejszych wydarzeń. Czuję się dobrze” – dodał.

Poradził też śledzącym go na Twitterze: „Nie lekceważcie objawów”.

Wykrycie koronawirusa u Przemysława Czarnka doprowadziło do objęcia przez sanepid kwarantanną osób, które stykały się z posłem PiS od ostatniego piątku.

Na dziesięciodniową izolację skierowano więc m.in. obecnego szefa MEN Dariusza Piontkowskiego, który spotkał się trzy dni temu z Czarnkiem. Ale także wicepremiera Jacka Sasina, szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka czy wiceministra klimatu Jacka Ozdobę, a także wojewodę lubelskiego Lecha Sprawkę.

„Rząd od wielu miesięcy obraduje za pośrednictwem wideokonferencji lub przyjmuje dokumenty w formie obiegowej. Decyzja o kwarantannie członków Rady Ministrów nie wpływa negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rządu” – napisał rzecznik rządu na Twitterze.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, liczba wykrytych przypadków koronawirusa wynosi dziś 2006. Najwięcej w woj. mazowieckim – 336, małopolskim – 217 i pomorskim – 202. Niestety 29 pacjentów zmarło.

Od początku pandemii stwierdzono w Polsce koronawirusa u 102 080 osób. 2659 pacjentów zmarło w efekcie COVID-19.

(PS, GN)

Fot: KPRM/Twitter

Nauczycielu, jak oceniasz nominację posła PiS Przemysława Czarnka na nowego ministra edukacji oraz szkolnictwa wyższego i nauki?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...