„Kochani uczniowie, ciągle o was myślimy!”. Nauczyciele nagrali muzyczną wiadomość “ku pokrzepieniu serc”

Hey wy, czy jeszcze pamiętacie? – tak zaczyna się blisko pięciominutowy klip wideo, nagrany i zmontowany przez nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Poznaniu dla uczniów. “Kochani uczniowie, wiemy, że bywa ciężko i smutno. Ale ciągle o was myślimy!” – to wiadomość dla uczniów szkoły na poznańskim Umultowie.

„Film jest WIADOMOŚCIĄ do uczniów w czasie kwarantanny. Wyrażamy w nim nasze emocje i pokazujemy, że… RAZEM WSZYSTKO PRZETRWAMY. Że wszystko się może zdarzyć, a my dla NICH będziemy wciąż tacy sami. To jest właśnie ten czas, aby pokazać, że… RELACJE są fundamentem edukacji!!!” – czytamy pod filmikiem zamieszczonym na YouTube.

Dominika Naworska, dyrektorka ZSP nr 9, sama wystąpiła w filmiku w kilku rolach, śpiewając – podobnie jak inni nauczyciele – z playbacku.

„Chcemy Wam powiedzieć, że może nie spotykacie nas na szkolnych korytarzach, nie robimy wam sprawdzianów, nie krzyczymy za wami NIE BIEGAJ!, ale ciągle o was myślimy! Nawet w niedzielę” – napisali nauczyciele na Facebooku szkoły.

Kochani uczniowie, wiemy, że bywa ciężko i smutno. Chcemy Wam powiedzieć, że może nie spotykacie nas na szkolnych…

Opublikowany przez Szkoła na Umultowie Niedziela, 29 marca 2020

 

W rozmowie z portalem NaszeMiasto.pl dyrektorka szkoły na Umultowie zdradziła, jak powstało wideo: – Na pomysł wpadliśmy wspólnie. Wystarczyła iskra i dziewczyny podchwyciły ideę. Teksty i zarys całości zrobiły nauczycielki Joanna Hofmann i Paulina Wiśniewska. One też całość zmontowały.

(JK, GN)

Fot: Facebook