Kolejne nauczycielki nie żyją przez COVID-19. M.in. prezes ogniska ZNP w technikum w Żarach (aktualizacja)

„Z przykrością informuję, że wczoraj w Żarach zmarła nauczycielka matematyki i informatyki LAT 48 z Technikum Ekonomicznego w Żarach. Koleżanka  była  prezesem ogniska w tej szkole. Niestety była zarażona Covid -19” – poinformował na Twitterze prezes ZNP Sławomir Broniarz. Szkoła ogłosiła żałobę.

„Pogrążeni w głębokim smutku – dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi i  administracji, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach – żegnają swoją Koleżankę i Pedagoga. 28 października 2020r. z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej serdecznej Przyjaciółki, wspaniałej Nauczycielki i Wychowawczyni  mgr Katarzyny Dziuby – wieloletniej pracownicy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach, nauczycielki matematyki i informatyki, wychowawczyni wielu roczników uczniów naszej szkoły. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci!” – czytamy m.in. na stronie szkoły.

Z kolei jak poinformował prezydent Katowic Marcin Krupa zmarła również zakażona koronawirusem Elżbieta Strozik. Pracowała w Szkole Podstawowej nr 37 w Katowicach. Była nauczycielką nauczania początkowego i logopedką. Prowadziła też rewalidację z dziećmi niesłyszącymi i słabo słyszącymi. „W ocenie uczniów, absolwentów i współpracowników wspaniały nauczyciel i człowiek” – napisał prezydent Krupa na Facebooku.

To kolejne tragiczne wiadomości w ostatnich dniach. W środę informowaliśmy o śmierci Małgorzaty Trzeciakiewicz, członkini ZNP, nauczycielki języka polskiego w SP nr 15 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Szklarskiego w Mysłowicach.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu 20 156 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawiurusem SARS-CoV-2. Jednocześnie resort zawiadomił o śmierci 301 zakażonych osób. To najwyższy dobowy przyrost liczby nowych przypadków i liczby zgonów od początku pandemii.

(JK, GK)

Zmarła nauczycielka z Mysłowic, członkini ZNP. „Prawdopodobnie przyczyną śmierci był Covid – 19”