Kolejny rekord na koncie WOŚP, ale to jeszcze nie koniec zbiórki. Jak co roku z orkiestrą grali nauczyciele

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czasie 29. Finału pobiła kolejny rekord, ale to jeszcze nie koniec zbiórki. Po godzinie 6 w poniedziałek na liczniku było niemal 127,5 mln złotych! W niedzielę dziesiątki tysięcy wolontariuszy zbierało w całej Polsce pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy. Jak co roku z orkiestrą grali nauczyciele, uczniowie i rodzice.

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w tym roku w reżimie sanitarnym. Wolontariusze nie naklejali np. czerwonych serduszek darczyńcom, ale je rozdawali. Organizatorzy zrezygnowali z masowych wydarzeń i koncertów dla publiczności, a większość wydarzeń przenieśli do internetu. O godz. 20 nie zabrakło jednak tradycyjnego „Światełka do nieba”. Szef orkiestry Jerzy Owsiak powiedział podczas niedzielnej konferencji prasowej, że do tej pory nie było jeszcze tak dużej liczby przedmiotów na aukcji.

Jeszcze do wtorku można zasilić datkiem „nauczycielską puszkę” Zyty Czechowskiej. W poniedziałek w „puszce” Nauczyciela Roku 2019 było ponad 12 tys. złotych. Zbiórka trwa tutaj.

Do środy można z kolei licytować „naszyjnik z wykrzyknikiem” wystawiony na aukcję przez inicjatywę Protest w Wykrzyknikiem. Aktualna cena naszyjnika przekroczyła 520 złotych. Licytacja trwa tutaj.

„Dzięki wielkie za to nasze, narodowe, orkiestrowe, pospolite ruszenie! A my zrobimy wszystko, aby efekty tego grania jak najszybciej zamienić w sprzęt i działania, które ratują zdrowie i życie Polaków! Razem jesteśmy niesamowicie skuteczni, niesamowicie silni!” – napisał szef WOŚP Jerzy Owsiak.

Pierwotnie 29. finał WOŚP miał się odbyć 10 stycznia, ale jego termin przesunięto o trzy tygodnie z uwagi na obostrzenia i COVID-19. Tegoroczna edycja WOŚP była więc inna z uwagi na pandemię koronawirusa. Od początku działalności na sprzęt i programy medyczne WOŚP zebrała 1 mld 330 mln zł.

(JK, GN)

Fot: WOŚP

Zyta Czechowska zbiera na WOŚP. Podobnie jak w ubiegłym roku uruchomiła specjalną „nauczycielską puszkę”

WOŚP zmienia datę wielkiego finału. Ze względu na kwarantannę finał został przesunięty z 10 na 31 stycznia 2021