Zyta Czechowska zbiera na WOŚP. Podobnie jak w ubiegłym roku uruchomiła specjalną „nauczycielską puszkę”

„Jesteś nauczycielem, pracownikiem szkoły, przyjacielem oświaty? Czy chcesz wesprzeć wraz z nami szlachetny cel? Zbieramy pieniądze na rzecz organizacji WOŚP, a każdy Twój datek — zarówno mały, jak i duży – będzie się liczył. Przyda się każdy grosz” – czytamy w informacji o zbiórce pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzonej przez Zytę Czechowską, Nauczyciela Roku 2019. Gdy w ubiegłym roku nauczycielka i pedagog specjalny z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku (woj. wielkopolskie) ogłaszała swoją aukcję chciała zebrać 5 tys. złotych, a udało się jej zebrać aż 22 tysiące. Jak będzie w 2021 r.?

W tym roku Zyta Czechowska chce zebrać 10 tys. zł. Na razie w „nauczycielskiej puszce” jest niespełna 2 tysiące, ale do wielkiego finału jeszcze dwa tygodnie. Zbiórka prowadzona przez Nauczyciela Roku 2019, to oczywiście tylko jeden z wielu  oświatowych akcentów tegorocznego finału WOŚP. Jak co roku w wielkim finale „zagrają” szkoły, nauczyciele i uczniowie w Polsce i za granicą.

Przypomnijmy, że z uwagi na pandemię i związane z nią obostrzenia 29 finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. W tym roku WOŚP gra pod hasłem „Finał z głową” i  zbiera środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Do tej pory – jak czytamy na stronie WOŚP – zebrano już ponad 15 milionów złotych.

Ze względu na pandemię organizatorzy spodziewają się, że datków może być mniej niż w ubiegłych latach, jednak żeby dorzucić swoją cegiełkę, wcale nie trzeba wychodzić z domu – można licytować przez Internet, a w tym roku jest do zgarnięcia sporo ciekawych rzeczy.

Wśród popularnych aukcji w 2021 roku są m.in. kurtka Marcina Najmana, megafon Rafała Trzaskowskiego z kampanii prezydenckiej, sprzątanie mieszkania od Andrzeja Chyry, wspólne gotowanie od Adama Bodnara, samochód Chucka Norrisa, możliwość nadania nazwy pociągu na wybranej trasie, Autobus MZA na własność, Ferrari F430 F1, rakieta Igi Świątek z French Open, a nawet obraz namalowany przez konia.

Początkowo 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był zaplanowany na 10 stycznia, został jednak przesunięty ze względu na obostrzenia, które wprowadzono od 28 grudnia do 17 stycznia. Rząd zdecydował się je wydłużyć do końca miesiąca, jednak nowy termin finału pozostał w mocy. Ubiegłoroczny finał był rekordowy pod względem zebranych pieniędzy. Na WOŚP przeznaczyliśmy 186 133 610 zł i 66 groszy. Rekordem zakończyły się także aukcje Allegro, dzięki którym udało się zebrać 14,8 mln zł.

(JK, GN)

WOŚP zmienia datę wielkiego finału. Ze względu na kwarantannę finał został przesunięty z 10 na 31 stycznia 2021

Zyta Czechowska o WOŚP i nauczycielskiej “puszce”: Wspaniale jest wiedzieć, że jesteśmy dla kogoś ważni

W nauczycielskiej „puszce” Zyty Czechowskiej prawie 22 tys. zł. Środa jest ostatnim dniem jej zbiórki na WOŚP