W nauczycielskiej „puszce” Zyty Czechowskiej prawie 22 tys. zł. Środa jest ostatnim dniem jej zbiórki na WOŚP

W środę po południu – w ostatnim dniu zbiórki na rzecz WOŚP- w nauczycielskiej „puszce” Zyty Czechowskiej było 21 670 zł, choć na początku inicjatorka akcji zaplanowała zebrać 5 tys. zł. Przez 15 dni datki na konto wskazane przez Nauczyciela Roku 2019 wpłaciło 447 użytkowników Facebooka.

Sama Zyta Czechowska wpłaciła w środę pieniądze na rzecz zainaugurowanej przez siebie zbiórki. „Jesteś debeściara” – napisała jedna z internautek w komentarzu.

Przypomnijmy, że 12 stycznia pod koniec 28. Finału WOŚP Zyta Czechowska zaapelowała na Facebooku. „Gramy do środy! To już ostatni moment, aby wesprzeć naszą puszkę. Serdecznie zapraszamy wszystkich Nauczycieli, Pracowników i Przyjaciół szkoły i każdego, dla kogo WOŚP jest ważna, do wsparcia naszej puszki. Razem możemy więcej!!!”

Rekordowy 28. finał WOŚP. Na koncie fundacji jest już 115 mln zł

Gdy ta nauczycielka i pedagog specjalny z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku (woj. wielkopolskie) ogłaszała swoją aukcję chciała zebrać 5 tys. złotych i chyba nawet nie spodziewała się, że tak wiele osób „zagra” dla chorych dzieci razem z nią.

W nauczycielskiej „puszce” Zyty Czechowskiej jest już ponad 20 tys. zł. „Gramy do środy!”

„Nauczyciele też mają swoją puszkę, bo jesteśmy solidarni i wrażliwi, każda kwota ma znaczenie!” – wzywała” Nauczyciel Roku 2019. Już wiadomo, że Zyta Czechowska może mówić o swoim rekordzie na WOŚP. Gratulujemy!

(JK, GN)