Kolejny rekord zakażeń koronawirusem w Polsce: Prawie 2300 nowych przypadków

Mamy 2292 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. To nowy rekord. Jak dotąd największa liczba zarażonych osób, podawanych jednego dnia, to 1967 przypadków. Dziś podano także informacje o 26 zmarłych.

W tej chwili z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 2702 osób, u których potwierdzono zakażenie. 166 jest pod respiratorem – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Resort przekazał, że od początku epidemii wyzdrowiało 71 tys. 353 osoby, u których potwierdzono zakażenie. Kwarantanną objęto 139 tys. 56 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – 20 tys. 876.

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił we wtorek, że pandemia będzie eskalować. Dla pacjentów zakażonych koronawirusem przygotowane jest ponad 8 tys. łóżek. Ponad 800 zapewnia wsparcie respiratorowe.

W piątek polskiego czasu prezydent USA Donald Trump poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Zakażona jest także jego żona Melania Trump. Jeszcze dwa dni temu prezydent USA podczas debaty przedwyborczej, szydził z Joe Bidena, wytykając mu, że regularnie nosi maseczkę. Sam stwierdził, że zasłania usta i nosa wtedy, kiedy “uważa, że tego potrzebuje”.

(JK, GN)

Nowy rekord zakażeń. Prawie 2 tysiące przypadków koronawirusa w Polsce. Zmarło 29 osób

COVID-19: Rekordowy czwartek także w szkołach