Koronawirus. Nie żyją nauczyciel geografii z Poznania i nauczyciel historii oraz WOS z Białej Podlaskiej

Nie żyje nauczyciel geografii w VI LO w Poznaniu Krzysztof Kopeć – ogłosiła dyrekcja szkoły. Zmarł także Krzysztof Sosik nauczyciel historii i WOS w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz nr 4 w Białej Podlaskiej. Obaj byli zakażeni koronawirusem.

„Odszedł od nas Krzysztof Kopeć, wyjątkowy człowiek i wspaniały nauczyciel, dla którego praca w szkole była pasją. Pełna ciepła osobowość czyniła z Krzysztofa nie tylko niezwykłego wychowawcę, lecz także przyjaciela młodzieży i nas wszystkich – czytamy w oświadczeniu Karola Seiferta, dyrektora VI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.

Nie żyje także bialski nauczyciel Krzysztof Sosik. Był nauczycielem historii i WOS-u. Pracował w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 i nr 2 w Białej Podlaskiej. O śmierci nauczyciela zakażanego koronawirusem poinformował na Facebooku Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek (10 listopada) o kolejnych 25 484 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło 61 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 269 osób (w sumie 330). Bilans COVID-19 w Polsce, od początku epidemii, przedstawia się następująco: 593 592 przypadków zakażenia, 8 375 zmarłych. W ciągu doby wykonano ponad 54,7 tys. testów na koronawirusa.

(JK, GN)

Dyrektor szkoły w Siemianowicach Śl. przegrał walkę z koronawirusem; nie żyje też nauczyciel z Kocierzewa Południowego (woj. łódzkie)