Koronawirus zamyka szkoły, żłobki i przedszkola. Komunikaty z ostatnich godzin

Szkoła podstawowa numer 1 w Świętochłowicach została we wtorek zamknięta z powodu wykrycia koronawirusa u pracownika. Uczniowie zdawali egzamin ósmoklasisty w innej placówce. Zamknięto też przedszkole i poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Placówki oświatowe zamykane są także w innych miejscach w kraju.

>> W przedszkolu numer 12 w Świętochłowicach kwarantannie poddano 13 pracowników i 9 dzieci, które miały kontakt z zakażonym.  Z kolei ze szkoły podstawowej numer 1 trzeba było przenieść egzamin ósmoklasisty. 93 uczniów pisze test z języka polskiego w podstawówce numer 5.

W związku ze stwierdzeniem pierwszych przypadków zakażenia koronawirusem wśród pracowników świętochłowickich placówek…

Opublikowany przez Miasto Świętochłowice Poniedziałek, 15 czerwca 2020

 

>> Od wtorku do odwołania zamknięty jest żłobek miejski i przedszkole nr 5 w Sokółce. Władze miasta zamknęły placówki na wniosek ich dyrektora. Niektórzy rodzice dzieci, które uczęszczają do żłobka i przedszkola, są objęci kwarantanną, dlatego w obawie przed zakażeniem koronawirusem zdecydowano się zamknąć placówki.

>> Zamknięto także przedszkole w Baligrodzie. Rodzice są proszeni o obserwowanie stanu zdrowia swoich dzieci. Kontakt z zakażonym miała osoba, która przebywała w przedszkolu – nie jest to pracownik placówki. Komunikat w tej sprawie wydała Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Baligrodzie, do której przynależy przedszkole.

UWAGA WAŻNE!!! zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wytycznymi GIS jesteśmy zmuszeni odwołać zajęcia opiekuńcze w…

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Baligrodzie Poniedziałek, 15 czerwca 2020

 

>> Już 27 osób, w tym 12 dzieci ze żłobka “Radomirek” przy ul. PCK w Radomiu jest zakażonych COVID-19. Najnowsze wyniki pokazały, że choruje także kierowniczka placówki. Problem z zakażeniami koronawirseum w żłobku pojawił się już 31 maja, kiedy to u jednej z pracownic podejrzewano chorobę.

>> 28 pracowników ze żłobka przy ul. Ożarowskiej na warszawskiej Woli ma wynik negatywny na Covid-19 – poinformowała rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka. Wcześniej u jednego z dzieci w żłobku przy ul. Ożarowskiej na Woli wykryto koronawirusa. Inspekcja sanitarna nie podjęła decyzji o zamknięciu całego żłobka, ale zamknięto grupę, do której chodziło chore dziecko. Chodzi o grupę 11 maluchów.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 407 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i o śmierci 16 osób. Do tej pory w Polsce potwierdzono infekcję u 30 195 osób, spośród których 1272 zmarły.

(JK, GN)

Duży wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Czy MEN zaostrzy wymagania wobec szkół?