Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci chwali się sukcesem swoich absolwentów w konkursie pianistycznym. Gratulujemy!

„Wielka radość! Trzech naszych absolwentów zostało laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, stanowiącego wstęp do udziału w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim” – czytamy na Facebooku Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

Adam Kałduński i Piotr Pawlak zdobyli ex aequo drugą nagrodę, a Maciej Wota piątą. „Laureaci pierwszego i drugiego miejsca – a więc Adam i Piotr, razem ze zdobywcą głównego wyróżnienia Piotrem Alexewiczem, 2 października rozpoczną więc międzynarodowe zmagania. Gratulujemy i trzymamy kciuki!” – kibicuje Fundusz. I my gratulujemy wspaniałych sukcesów!

Wielka radość! Trzech naszych absolwentów zostało laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka…

Opublikowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci Poniedziałek, 10 lutego 2020

 

Warto przypomnieć, że trwają też przygotowania do Polskiej Edycji EUCYS 2020. Międzynarodowe finały Konkursu UE dla Młodych Naukowców odbędą się w tym roku w hiszpańskiej Salamance w dniach 15-20 września.

Każdy kraj reprezentować będą autorzy trzech uczniowskich projektów badawczych z różnych dziedzin. Od 1994 roku Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci prowadzi Polską Edycję EUCYS wybierając reprezentację Polski na tę prestiżową imprezę.

Finały Polskiej Edycji EUCYS odbędą w dniach 27-28 marca 2020 w Warszawie. Poznamy wówczas laureatów i skład reprezentacji na wrześniowe finały w Hiszpanii.

Więcej można przeczytać tutaj.

(JK, GN)

Fot: Facebook

Prof. Jan Madey: Stypendysta Funduszu to młody człowiek ciekawy świata, z zapałem do nauki