Matura 2021. Piątek z językiem angielskim (poziom rozszerzony i dwujęzyczny) oraz z filozofią

Ponad 170 tys. zdających przystąpiło w piątek 7 maja br. do egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Ponad 1,5 tys. zmierzyło się natomiast z angielskim na poziomie dwujęzycznym. Zgodnie z harmonogramem CKE w piątek odbył się także egzamin z filozofii na poziomie rozszerzonym.

W piątek o godz. 9.00 maturzyści przystąpili do egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym. Według informacji CKE angielski rozszerzony wybrało ok. 171 250 zdających, w tym ok. 8 tys. z lat ubiegłych. Z angielskim na poziomie dwujęzycznym mierzyło się ok. 1 560 zdających, w tym ok. 130 z lat ubiegłych.

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już na swojej stronie internetowej arkusz egzaminacyjny z j. angielskiego na poziomie rozszerzonym – TUTAJ oraz transkrypcje nagrań – TUTAJ.

O godz. 14 rozpoczął się natomiast egzamin z filozofii na poziomie rozszerzonym.

W przyszłym tygodniu zaplanowano m.in. egzaminy na poziomie rozszerzonym: z języka polskiego (10 maja br.), z matematyki i WOS (11 maja br.), biologii (12 maja br.), geografii (13 maja br.), chemii (14 maja br.).

Źródło: Harmonogram egzaminu maturalnego w terminie głównym – komunikat CKE

(DK, GN)

 

Po egzaminie z matematyki. Dariusz Kulma dla Głosu: Generalnie ta matura nie była łatwiejsza niż w ubiegłych latach

Po maturze z języka polskiego. Dariusz Chętkowski dla Głosu: Trzymam kciuki za maturzystów, ale obawiam się o wyniki