Matura 2022 powoli dobiega końca. CKE: „Przeprowadzono już ponad 90 proc. zaplanowanych egzaminów”

Poniedziałek jest 9 dniem z 14 dniowej majowej sesji maturalnej. Abiturienci przystępują do pisemnego egzaminu z chemii. Po południu zaś odbędą się pisemne sprawdziany z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym i na poziomie dwujęzycznym. Jak podała CKE przeprowadzono już ponad 90 proc. zaplanowanych egzaminów (prawie 1,4 mln); zostało jeszcze ok. 160 tys.

Do egzaminu maturalnego z Chemii przystąpiło w poniedziałek 25,4 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia, czyli 8,8 proc. z nich. Chęć zdawania egzaminu pisemnego z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym zadeklarowało 356 tegorocznych absolwentów, a na na poziomie dwujęzycznym – 9.

Wraz z tegorocznymi absolwentami egzaminy zdawać będą też abiturienci z wcześniejszych roczników. Wśród nich będą osoby, które zdecydowały się przystąpić do egzaminu z nowego przedmiotu lub przystąpić do zdawanego wcześniej egzaminu, aby poprawić jego wynik.

Jakie egzaminy czekają jeszcze maturzystów? Pełny harmonogram znajduje się tutaj

– Matura się zmienia i ta przyszłoroczna będzie bardziej wymagająca, ale będzie dostosowana do poziomu edukacji – zapowiedział minister edukacji Przemysław Czarnek w Programie 1 Polskiego Radia.

Odniósł się też do pytania, czy matematyka powinna być obowiązkowa. – Eksperci twierdzą, że matematyka powinna być obowiązkowa na maturze, wszyscy powinni się jej uczyć, a później weryfikować wiedzę naukę na maturze – powiedział i zapewnił, że rozmawia o tym z kuratorami oświaty.

(JK, GN)

Fot: gov.pl

Trzy, dwa, jeden… start! Rozpoczął się tegoroczny maraton maturalny. Na początek – język polski