MEiN ogłosiło nowy program, który ma wspierać aktywność fizyczną przedszkolaków

Po nauczaniu zdalnym w klasach VI-VIII szkół podstawowych i szkołach średnich Ministerstwo Edukacji i Nauki wprowadziło program „WF z AWF”, który ma wspierać aktywność fizyczną dzieci. Teraz szef MEiN ogłosił, że młodsze dzieci w klasach I-III oraz przedszkolaki zostaną objęte siostrzanym programem „Ninanki”.

– To jest sport przez zabawę albo zabawa przez sport – tak o nowym przedsięwzięciu, które będzie rozszerzeniem programu „WF z AWF” dla przedszkoli, mówił minister Przemysław Czarnek podczas wizyty w Bieruniu. Szef MEiN zapowiedział jednocześnie pilotaż inicjatywy w województwie śląskim.

Jak wynika z informacji MEiN, „Ninanki” to program edukacyjny dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych. Dotyczy rozwoju fizycznego oraz psychicznego i jest oparty na podstawowych wzorcach ruchowych, akcentujących koordynację i koncentrację.

Zgodnie z informacją resortu przyswojenie swoistego alfabetu ruchu (chód, przysiad, zginanie tułowia, prostowanie tułowia, skręt tułowia, pchanie i ciągnięcie) na wczesnym etapie życia i jego późniejsze rozwijanie pomoże w zapewnieniu zdrowia całego ciała, pozwoli uniknąć urazów, przygotuje do regularnego treningu i ograniczy rozwój niektórych chorób cywilizacyjnych.

Cały komunikat MEiN tutaj

(GN)

Fot: MEiN

Program “WF z AWF” – nauczyciele mogą wybierać terminy szkoleń

Łukasz Woźny: Gry zespołowe nie są o wiele bardziej kontaktowe niż wspólna zupa w stołówce