Michał Sporoń jednak bez dyscyplinarki. Komisja odmówiła wszczęcia postępowania. „Dziękuję za głosy otuchy i wsparcia”

Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy Wojewodzie Śląskim odmówiła podczas niejawnego posiedzenia wszczęcia postępowania wobec Michała Sporonia, nauczyciela liceum w Tarnowskich Górach w związku z jego udziałem w manifestacjach po wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Jeszcze w środę Michał Sporoń, nauczyciel z Tarnowskich Gór, który poparł Strajk Kobiet, był przekonany, że grozi mu wydalenie z zawodu. Śląskie Kuratorium Oświaty skierowało bowiem pismo do dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach z informacją, że uczący w nim Sporoń będzie miał sprawę dyscyplinarną.

Tymczasem Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy wojewodzie śląskim odmówiła wszczęcia tegoż postępowania. – Kamień spadł mi z serca. Dziękuję wszystkim, którzy mnie popierali. Pokazaliśmy w ten sposób, że nie wolno bać się walki o prawa innych – skomentował Sporoń.

Pełne oświadczenie nauczyciela przedstawione w czasie postępowania wyjaśniającego w Kuratorium Oświaty można znaleźć tutaj.

Przypomnijmy, że to Barbara Dziuk, posłanka PiS , skierowała pismo do kuratorium oświaty w sprawie Sporonia. Donosiła w nim, że nauczyciel „używał wulgarnych haseł podczas manifestacji i siał nienawiść wśród młodych ludzi”

(JK, GN)

Fot: Michał Sporoń/Facebook

Nauczyciel poparł Strajk Kobiet. Jest wniosek o wszczęcie wobec niego postępowania dyscyplinarnego