Minister Barbara Nowacka zaprosiła Nauczycieli Roku do MEN. Rozmowa o przyszłości edukacji!

Minister edukacji Barbara Nowacka zaprosiła na spotkanie Nauczycieli Roku, zwycięzców Konkursu organizowanego przez Głos Nauczycielski od 2002 r. Jak napisała w zaproszeniu minister Nowacka, chce ona porozmawiać z Nauczycielami Roku o przyszłości edukacji. Spotkanie odbędzie się 29 lutego br. w gmachu ministerstwa edukacji.

Na zdjęciu: Nauczyciele Roku, laureaci tytułów przyznawanych przez Kapitułę oraz uczestnicy i goście Gali Nauczyciel Roku 2023

Wybierani przez Jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego Nauczyciele Roku reprezentują różne specjalności oraz etapy edukacyjne, pracują też w różnych regionach Polski. Będą więc mogli poruszyć wiele różnych problemów, z którymi borykają się na co dzień szkoły i nauczyciele.

– Cieszę się na to spotkanie. Mam nadzieję na konstruktywne rozmowy o edukacji specjalnej i włączającej – napisała na swoim profilu facebookowym Zyta Czechowska, Nauczyciel Roku 2019.

Przyszłość edukacji to temat niezwykle obszerny i wielowątkowy, dlatego Nauczyciele Roku, oprócz poruszenia najważniejszych kwestii w rozmowie, przekażą także na ręce pani minister swoje rekomendacje i spostrzeżenia na piśmie.

– Dziękuję Barbarze Nowackiej za zaproszenie i cieszę się na to spotkanie, tym bardziej że przez ostatnie lata relacje Nauczycieli Roku z MEN nie istniały – skomentowała na Facebooku Marta Florkiewicz-Borkowska, Nauczyciel Roku 2017.

Po raz ostatni Nauczyciele Roku byli w gmachu przy al. Szucha w 2016 r. Zostali wtedy zaproszeni przez minister Annę Zalewską po tym, jak opublikowali głośny list otwarty dotyczący planowanej „deformy” edukacji. Niestety, ówczesna minister pozostała głucha na ich postulaty.

(AW, GN)

Fot. Rajmund Nafalski