Minister Czarnek zdymisjonował doradcę, który opublikował znak szubienicy z nazwiskami polityków opozycji

Marek Kuna podał się do dymisji. Nie akceptuję tego typu form debaty. Zadzwoniłem do niego. Usunął tweeta – poinformował w Sejmie Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Ogłosił też, że dymisja Kuny ze stanowiska doradcy społecznego szefa MEiN została przyjęta.

Dymisja ma związek z grafiką, jaką Kuna zamieścił na Twitterze. Znalazła się na niej szubienica oraz nazwiska polityków opozycji i osób publicznych z nią związanych.

Kuna zamieścił na Twitterze wpis sugerujący, co powinno spotkać polityków i zwolenników opozycji: „Przesłanie do wszystkich zdrajców Polski: tusków, lisów, giertychów, budków, lasków, matczaków, kohutów itp.”

Do tweeta dołączył grafikę, na której widnieje sznur z pętlą, co bezpośrednio kojarzy się z możliwością popełnienia samobójstwa przez powieszenie. Obok sznura widniał napis: „Pamiętaj jak skończył Emil Czeczko!”.

Na co dzień Marek Kuna pełni funkcję rzecznika prasowego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, którym kieruje Andrzej Pruszkowski (PiS), były prezydent Lublina.

(JK, GN)

Szef MEiN odpowiada na wpis swojego doradcy o “zdrajcach Polski”. „Nie aprobuję tego rodzaju debaty”