Szef MEiN odpowiada na wpis swojego doradcy o „zdrajcach Polski”. „Nie aprobuję tego rodzaju debaty”

Marek Kuna, społeczny doradca szefa resortu edukacji Przemysława Czarnka zamieścił w mediach społecznościowych grafikę z pętlą wisielczą, która sugerowała, jak powinni skończyć „zdrajcy Polski”. Wśród nich pojawił się Donald Tusk i inne osoby związane z opozycją. Minister edukacji zapowiada konsekwencje wobec swojego doradcy i twierdzi, że nie aprobuje tego rodzaju debaty.

Poza byciem doradcą Czarnka w sprawach edukacji, Marek Kuna pełni funkcję rzecznika prasowego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. Na swoim Twitterze zamieścił grafikę, na której był sznur z pętlą. Obok sznura widniał napis: „Pamiętaj jak skończył Emil Czeczko!”. Czeczko to polski dezerter do Białorusi, który został znaleziony powieszony martwy w zeszłym tygodniu.

Na ten wpis Kuny zareagował m.in. rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. „Właśnie tacy ludzie powinni zniknąć z życia publicznego w ramach deputinizacji. Nawet jeśli pełnią funkcje doradców ministrów rządu PiS” – napisał na Twitterze.

– Przepraszam, nie widziałem tego wpisu. Jeśli jednak on jest prawdziwy, to oczywiście można spodziewać się konsekwencji – komentował w rozmowie z Onetem szef resortu edukacji.

Wpis został szybko usunięty, ale zachowały się screeny. „Z prywatnego konta usunąłem wpis, w którym na przykładzie wskazałem, co robią obce służby z zrekrutowanymi i wykorzystanymi agentami. Tyle! Reszta to nadinterpretacja i manipulacja. Urażonych przepraszam (pisownia oryginalna – red.)” – napisał sam Kuna.

We wtorek Czarnek był pytany o sprawę w poranku „Siódma/9”. Minister poinformował, że rozmawiał ze swoim doradcą. – Zwróciłem panu Kunie uwagę na jego zachowanie i niestosowność tego rodzaju debaty. Nie aprobuję tego rodzaju debaty i liczę, że to się nie powtórzy. Pan Marek Kuna z resztą wycofał się ze swojego tweeta szybko i przeprosił. Natomiast my konsekwencje wyciągamy – powiedział minister.

(JK, GN)

„Ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich”. Czarnek broni opinii swojego doradcy

Doradca Czarnka uważa, że “ateiści nie nadają się do edukacji”. Co na to MEiN?