Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło nabór do „szkół sztucznej inteligencji”

Od wtorku 14 września rusza nabór szkół chcących wziąć udział w programie AI4Youth, czyli Sztuczna Inteligencja dla Młodych. Nabór potrwa do końca września – poinformowano na konferencji prasowej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii poinformowała, że w ramach programu ma zostać przeszkolonych 120 nauczycieli i 1800 uczniów. Zajęcia dla nauczycieli potrwają do końca roku, a na początku roku 2022 ruszą zajęcia z uczniami.

Zajęcia mają odbywać się na podstawie programu AI4Youth, przygotowanego przez firmę Intel. – Polska była jedynym krajem w Europie i jednym z trzech na świecie, w których wdrożyliśmy pilotażowo program edukacji sztucznej inteligencji. Chcemy zaangażować w tym programie 30 krajów i przeszkolić 30 mln nauczycieli i uczniów na całym świecie” – powiedział Bartosz Ciepluch, wiceprezes firmy Intel w Polsce.

Program będzie realizowany przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe przy współpracy z firmą SAD. Na stronie projektu AI4Youth uruchomiona została dwuetapowa rekrutacja. Więcej informacji można znaleźć także tutaj.

(JK, GN)

Fot: Ministerstwo Rozwoju

Nasz patronat. Przyszłość Edukacji – konferencja Dell Technologies i Intel. Zapraszamy na konferencję!