Na 100. urodziny Karola Wojtyły ruszy portal JP2online.pl

Z okazji 100. urodziny Karola Wojtyły swoją działalność zainauguruje portal jp2online.pl. Jak czytamy w specjalnym komunikacie “portal jest skierowany do osób zajmujących się szeroko rozumianą popularyzacją myśli Jana Pawła II i edukacją (katecheci, edukatorzy, artyści, producenci filmowi, dziennikarze, animatorzy kultury) oraz pracowników naukowych badających i analizujących spuściznę po Janie Pawle II”.

„Dzięki intuicyjnym rozwiązaniom wyszukiwania treści portal będzie również przydatnym narzędziem dla wszystkich osób zainteresowanych życiem i posługą papieża” – podkreśla Joanna Korzeniewska rzecznik prasowy Centrum Myśli Jana Pawła II.

Od  2016 roku zespół Centrum pracowało nad projektem– innowacyjnej wyszukiwarki materiałów związanych tematycznie z Janem Pawłem II. Portal ruszy oficjalnie 18 maja 2020 r. – w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Znajdą się na nim multimedia, fotografie, filmy, dokumenty, teksty papieskie, artykuły na temat życia i nauczania Jana Pawła II, a także multimedialny biogram Karola Wojtyły. Wszystkie materiały o papieżu w jednym miejscu w Internecie – to cel JP2online.pl.

Portal będzie dostępny początkowo w polskiej i angielskiej wersji językowej, ale trwają prace także nad wersją hiszpańską i ukraińską. Część zbiorów będzie dostępna do pobrania i wykorzystania w projektach edukacyjnych, badawczych i popularyzatorskich o charakterze niekomercyjnym.

Sejm ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Więcej na temat obchodów 100 rocznicy urodzin polskiego papieża można przeczytać na portalu dzieje.pl. 

(JK, GN)

Żółkiewski, Tyrmand, Ingarden, Jan Paweł II… Patroni roku 2020 ustanowieni przez Sejm i Senat