Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego dla autorów publikacji o edukacji. Do 30 czerwca można zgłaszać swoje prace

Fundacja EFC przyjmuje zgłoszenia do IV edycji Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego. Nagroda przyznawana jest naukowcom, dziennikarzom i praktykom za publikacje o edukacji. Celem konkursu jest docenienie i upowszechnienie wartościowych prac, które odpowiadają na aktualne wyzwania, przed którymi stoi polski system edukacji.

Nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych przyznawana jest w trzech kategoriach: naukowej, publicystycznej i specjalistycznej. Do 30 czerwca można zgłaszać swoje prace do konkursu. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: nagroda@efc.edu.pl.

– O edukacji mówi się w ostatnich latach dużo ze względu na reformę usuwającą gimnazja, strajk nauczycieli czy organizację pracy szkoły w pandemii. W tych przekazach często koncentrujemy się na sprawach formalnych, organizacyjnych, a edukacja to ludzie – mówi Aleksandra Saczuk, prezeska Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego (Fundacji EFC) i tłumaczy – Nagroda pozwala nam docenić ludzi, którzy zajmują się edukacją. Dotrzeć z ich tekstami do opinii publicznej.

Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego to konkurs skierowany wyłącznie do autorów prac o edukacji. W trzech dotychczasowych edycjach nagrodzono 16 laureatów, wyróżniono 36 autorów.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć tutaj.

(JK, GN)

Fundacja EFC podsumowała akcję #sprawdzobecnosc. Akcja dotarła do ponad miliona odbiorców, w tym 100 tys. młodych ludzi

Co licealiści i ich rodzice myśleli o strajku nauczycieli? Sondaż Fundacji im. prof. Czerneckiego wśród stypendystów EFC