Najnowszy sondaż. Ankietowani pozytywnie oceniają powrót najmłodszych dzieci do szkół

Większość badanych 44,6 proc. dobrze ocenia decyzję o powrocie klas I-III do nauczania stacjonarnego – wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.

W poniedziałek rozpoczął się powrót do szkół po feriach. Dzieci klas I-III będą uczyć się w szkołach. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych będą kontynuować naukę zdalną.

W sondażu SW Research dla rp.pl. zapytano, jak Polacy oceniają decyzję o powrocie dzieci z klas I-III do nauczania stacjonarnego. 44,6 proc. uznało, że to dobry pomysł. Negatywnie powrót dzieci do szkół oceniło 29,9 proc. ankietowanych. Z kolei 25,5 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie.

– Pozytywny stosunek do tego postanowienia wyraża nieco mniej niż połowa kobiet i 42 proc. mężczyzn. Powrót najmłodszych dzieci do szkół popiera prawie 60 proc. respondentów między 25 a 34 rokiem życia i prawie co druga osoba o dochodach wynoszących od 3001 do 5000 zł – dodała Małgorzata Bodzon z SW Research.

Badanie przeprowadzono w dniach 12.01-13.01.2021 r. na grupie 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy.

Źródło: rp.pl

Sondaże. Ankietowani za otwarciem szkół, ale także za priorytetowym szczepieniem nauczycieli

Od poniedziałku dzieci z klas I-III wracają do stacjonarnych zajęć. Starsze klasy nadal będą się uczyć zdalnie