„Nasi uczniowie regenerują siły, a my nie odpoczywamy”. Nauczyciele w Śremie pomalowali w ferie szkołę

„Tydzień ferii za nami, nasi uczniowie regenerują siły, a my nie odpoczywamy, działamy. Kolorujemy. Oto wyniki naszej tygodniowej pracy. Nowe funkcjonalne podłogi, oryginalny styl na parterze i piętrze, nowoczesne balustrady i przepiękne drzwi na 2 piętrze. Sami zobaczcie” – chwalą się na Facebooku nauczyciele z SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie i pokazują na zdjęciach jak odmienili szkołę. Wnętrza wymalowanej placówki robią wrażenie, co można wyczytać także w pełnych podziwu komentarzach.

To autorski projekt Jakuba Tylmana, nauczyciela przedmiotów artystycznych z 15-letnim stażem, inicjatora szkoły „innej niż wszystkie”, twórcy akcji „Szkoła bez zadań domowych”, laureata Nagrody im. Ireny Sendlerowej za „Naprawianie Świata”.

– Chcę pokazać, jak zrobić szkołę inną niż wszystkie w szkole publicznej, państwowej, czyli w miejscach, do których uczęszczają miliony dzieci w całym kraju. To będzie dowód na to, że jest to możliwe. Tylko trzeba chcieć, mieć przy sobie ludzi, którzy mają wizję, chcą coś zmienić. Bardzo ważne są aspekty wizualne. Szkoła to drugi dom dla dzieci, zwłaszcza w tym wieku szkolnym i one muszą się czuć tutaj bezpieczne, zaopiekowane – wyjaśnił nauczyciel w rozmowie z RMF FM i zdradził, że planuje wydać książkę na ten temat.

Do śremskiej szkoły uczęszcza 220 uczniów. W tym gronie jest 75 młodych uczniów i uczennic z Ukrainy.

(GN)

Kraków: Ojciec wykorzystał pandemię, żeby pomalować szkołę syna. Oto efekty