Nasz patronat. Konferencja “Dziecko cudzoziemskie ze specjalnymi potrzebami w placówce edukacyjnej”

Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących nr 8 w Warszawie oraz Fundacja Pomocy Dzieciom Niewidomym i Słabowidzącym zapraszają do udziału w konferencji „Dziecko cudzoziemskie ze specjalnymi potrzebami w placówce edukacyjnej”. Wydarzenie odbędzie się 29-30 maja w Warszawie w  formie hybrydowej. Będzie to pierwsza poświęcona tej tematyce konferencja w Polsce.

Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z systemami wsparcia dzieci ze specjalnymi potrzebami, w tym z dysfunkcją wzroku, stosowanymi zarówno w Polsce, jak i innych krajach. Ponadto zaprezentowane będą wyniki najnowszych badań dotyczących problemów dzieci cudzoziemskich w polskich placówkach edukacyjnych. Zaproszeni goście i eksperci podzielą się z uczestnikami swoimi dobrymi praktykami oraz postarają się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Konferencja będzie okazją do wzbogacenia swojej wiedzy teoretycznej i praktycznej, dlatego spotkanie jest skierowane przede wszystkim do psychologów, pedagogów, nauczycieli, pracowników organizacji samorządowych oraz wszystkich tych, którym nieobca jest ta tematyka.

W wydarzeniu można wziąć udział po uiszczeniu opłaty konferencyjnej. Dokładny program oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie szkoły TUTAJ.  Głos Nauczycielski objął patronat medialny nad wydarzeniem.

(GN)