Nasz patronat. “Detektyw Bruno” od 27 maja w kinach. Materiały edukacyjne dotyczące filmu już są dostępne w sieci

Wyjście z klasą na film “Detektyw Bruno” może być pretekstem do podjęcia z uczniami rozmowy na ważne tematy, dotyczące np. relacji, radzenia sobie ze stratą czy prawdy i kłamstwa. W sieci są już dostępne materiały edukacyjne dla nauczycieli z kartami pracy czy też pomysłem na niezwykłą lekcję, jaką może być spacer po Warszawie śladami bohaterów filmu. “Detektyw Bruno” to propozycja dla widzów od 2 do 102 lat.

“Film Magdaleny Nieć i Mariusza Paleja Detektyw Bruno to ciepła, pogodna historia, której forma i treść zostały dostosowane do potrzeb dzieci i wczesnej młodzieży. Dla małoletniej widowni stanie się źródłem wielu pozytywnych przeżyć. Oferuje sympatycznych bohaterów i bohaterki, wartką akcję, humor, a także prospołeczne przesłanie” – piszą autorzy materiałów edukacyjnych.

“Zawarte w filmie wątki otwierają wiele możliwości do realizacji zajęć szkolnych. Dobrze wpisują się w potrzeby rozwojowe grupy docelowej oraz odpowiadają na kontekst obecnej sytuacji globalnej – źródła wielu napięć i niepokojów” – czytamy w materiałach.

Materiały dla nauczycieli podzielono na dwie części. Pierwsza to omówienie filmu pod kątem tematów, które można poruszyć w trakcie lekcji czy dyskusji po seansie. Przedstawiono w tym miejscu najważniejsze treści, wyróżniające “Detektywa Bruna” jako wartościową propozycję na grupowe wyjście do kina.

“Na dalszych stronach proponujemy zestaw aktywności edukacyjnych. Odnoszą się one bezpośrednio do fabuły filmu, dlatego w większości dotyczą Warszawy. Mogą stać się wsparciem wycieczki do lub po stolicy. Sprawdzą się również na zajęciach w klasie czy jako zadania do wykonania w domu. Dzięki elastyczności i różnorodności nadają się do pracy indywidualnej i grupowej” – piszą autorzy materiałów.

>> Materiały dla nauczycieli są dostępne TUTAJ.

Jak informuje dystrybutor filmu Monolith Films, Detektyw Bruno” to przygodowa i romantyczna komedia familijna o chłopcu, który wkręca swojego ulubionego filmowego gwiazdora we wspólne poszukiwanie skarbu. I dalej: “Dla każdego z nich okaże się nim coś zupełnie innego. Dla małego Oskara to ukryty przez rodziców tajemniczy prezent, a dla sławnego Bruna odkrycie, że miłość jest bliżej niż myślisz”.

Detektyw Bruno” – czytamy w informacji dystrybutora – to mądra i radosna rozrywka dla widzów od lat 2 do 102! W kinach od 27 maja. Patronat medialny: Głos Nauczycielski

(DK)

Fot. Monolith Films/Materiały prasowe

Detektyw Bruno” – w kinach od 27 maja br. REŻYSERIA: Magdalena Nieć, Mariusz Palej. SCENARIUSZ: Marcin Ciastoń, Ewa Rozenbajgier. OBSADA: Piotr Głowacki, Iwo Rajski, Karolina Gruszka, Edyta Jungowska, Ireneusz Czop, Dorota Kolak, Diana Zamojska, Martyna Woźniak, Mia Goti

Więcej informacji o filmie – TUTAJ.

Nasz patronat. Już 27 maja „Detektyw Bruno” na ekranach kin