Nasz patronat: Film „Marzec ‘68” Krzysztofa Langa – materiały edukacyjne i scenariusze lekcji dla nauczycieli

„>>Marzec 1968 – bunt studencki<<”, „Język w służbie opresji, czyli o >>marcowym gadaniu<<, „Kochankowie po dwóch stronach barykady. >>Marzec ‘68” Krzysztofa Langa – zakazana miłość a zakazana sztuka<<” – to propozycje scenariuszy lekcji dla nauczycieli, które w związku z promocją filmu „Marzec ‘68” przygotowali edukatorzy i pedagodzy: Agnieszka Jankowiak-Maik, dr Maciej Pietrzak i dr Piotr Pomostowski.

>> Scenariusze lekcji są dostępne poniżej:

https://glos.pl/assets/uploads/2022/03/Film_Marzec-68_Scenariusze-lekcji_s.pdf

Najnowszy film Krzysztofa Langa „Marzec ‘68” od 25 marca można oglądać w kinach. Jego akcja toczy się w Warszawie, w marcu 1968 roku. W rolach głównych znakomici polscy aktorzy, gwiazdy młodego pokolenia: Vanessa Aleksander (jako Hania) oraz Ignacy Liss (jako Janek).

„Marzec ‘68” to ponadczasowa opowieść o skomplikowanej miłości dwojga ludzi, szaleńczo w sobie zakochanych. Ich uczucie niczym w dramacie Szekspira „Romeo i Julia” rozwija się na tle burzliwych wydarzeń, w ogarniętym buntem kraju. Głos Nauczycielski jest patronem medialnym filmu.

Poza scenariuszami lekcji dystrybutor filmu, czyli TVP przygotowała także filmik, w którym edukatorzy przekonują, że warto obejrzeć film „Marzec’68” i wykorzystać jego walory edukacyjne. Edukatorzy polecają tytuł uwadze wszystkich nauczycieli klas 7-8 oraz szkół ponadpodstawowych.

Oficjalny zwiastun filmu „Marzec ’68”:

(GN)

Fot. Miguel Nieto/Materiały prasowe

Nasz patronat. Ponadczasowa opowieść o miłości. Film „Marzec ’68” od 25 marca w kinach

Nasz patronat. Z klasą na film z historią w tle. Szekspirowski dramat w realiach Marca’68 już od piątku w kinach!