Idea tego przedsięwzięcia jest prosta, ale bardzo treściwa: „Zależy nam na Was, jesteśmy z Wami do końca, możecie na nas liczyć i wierzymy, że dacie radę!”. Tegoroczna, wirtualna edycja „Maturnocki” odbędzie się 22 i 23 kwietnia (piątek, sobota), w godzinach: 18:00-23:15 na platformach ClickMeeting i Facebook (na FB wydarzenie zatytułowane: „II Ogólnopolska Maturnocka Online”).
Ubiegłoroczna Maturnocka okazała się hitem. Teraz nadszedł czas na kolejne spotkanie przedmaturalne z młodzieżą z całej Polski.
Ten autorski projekt Agaty Karolczyk-Kozyry – nauczycielki języka polskiego i dyrektorki w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie, autorki bloga edukacyjnego „Kreatywny polonista” oraz finalistki Konkursu Nauczyciel Roku 2021 rozrósł się do tego stopnia, że w najlepszym czasie oglądało nas ok. 6 tys. uczniów.
Oprócz niej wśród organizatorów znaleźli się: Anna Konarzewska – nauczycielka języka polskiego w XIV Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, autorka bloga „Być nauczycielem. . .” i książki pod tytułem: „Być (nie)zwykłym wychowawcą”, także finalistka Konkursu Nauczyciel Roku 2021 oraz Dariusz Martynowicz – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół – Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach, edukator i twórca społeczności internetowej „Czas na progres”, Nauczyciel Roku 2021.
Tak jak w ubiegłym roku organizatorzy zaprosili do współpracy kilkunastu nauczycieli z całej Polski, którzy mogą poszczycić się różnymi osiągnięciami w dziedzinach blogowania, prowadzenia kanałów na YouTube oraz licznymi publikacjami adresowanymi zarówno do uczniów, jak i kolegów oraz koleżanek po fachu.
Wśród tegorocznych prelegentów znajdą się: Katarzyna Włodkowska, Lech Giemza, Beata Kapela-Bagińska, Magdalena Piróg, Anna Ewa Soria, Alicja Podstolec, Agnieszka Kopacz, Benedykta Karolina Baumann, Magdalena Fijarczyk, Aleksandra Araszkiewicz, Anna Smaga-Trojanowska, Jeannette Słaby i Aneta Antosiak, a także organizatorzy Maturnocki.
Podczas dwudniowego spotkania nauczyciele omówią lektury obowiązujące na tegorocznej maturze. Zwrócą uwagę na najbardziej istotne motywy i wątki. Poszczególne wystąpienia będą krótkie, ale treściwe. To swoiste repetytorium maturalne, w którym znajdą się zarówno zagadnienia językowe, lektury obowiązkowe, jak i formy wypowiedzi pisemnych, obowiązujących w czasie egzaminu dojrzałości.
Idea tego przedsięwzięcia jest prosta, ale bardzo treściwa: „Zależy nam na Was, jesteśmy z Wami do końca, możecie na nas liczyć i wierzymy, że dacie radę!”.
Tegoroczna, wirtualna edycja „Maturnocki” odbędzie się 22 i 23 kwietnia (piątek, sobota), w godzinach: 18:00-23:15 na platformach ClickMeeting i Facebook (na FB wydarzenie zatytułowane: „II Ogólnopolska Maturnocka Online”):
Wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem mediów społecznościowych, a co najważniejsze, będzie bezpłatne. Dodatkowo wszystkie prelekcje zostaną nagrane i udostępnione na platformie YouTube, dzięki czemu maturzyści będą mogli wrócić do nich w każdej chwili.
Patronat nad wydarzeniem sprawują: Głos Nauczycielski, Polonistyka, Maturalni.com, Spełniamy maturalne marzenia oraz Cogito.
Organizatorki i organizatorzy II Ogólnopolskiej Maturnocki Online
Fot. Materiały ogranizatorów
Nasz patronat. Już w piątek 30 kwietnia – I Ogólnopolska Maturnocka Online!