Nasz patronat. Już 30 kwietnia I Ogólnopolska Maturnocka. Nauczyciele zapraszają uczniów do powtórki przed egzaminem

Uznani poloniści zapraszają tegorocznych maturzystów do powtórki przed egzaminem dojrzałości z j. polskiego, która odbędzie się już 30 kwietnia 2021. Wydarzenie odbędzie się online, a Głos Nauczycielski jest jednym z jego patronów medialnych.

I Ogólnopolska Maturnocka  odbędzie się 30 kwietnia 2021 o godz. 18.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Powtórka materiału potrwa około 5 godzin. Zajęcia prowadzone będą na żywo za pośrednictwem Facebooka.

Maturnockę współorganizują Anna Konarzewska, polonistka z XIV LO w Gdańsku, edukatorka, blogerka „Być nauczycielem”, autorka książki „Być (nie)zwykłym wychowawcą”, Agata Karolczyk-Kozyra – nauczycielka j. polskiego w I LO we Wschowie i autorka bloga edukacyjnego „Kreatywny polonista” oraz Dariusz Martynowicz – polonista w Zespole Szkół –Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach, edukator i twórca grupy „Czas na progres”.

Wśród prelegentów znalazło się kilkunastu nauczycieli z całej Polski m.in. Katarzyna Włodkowska, Lech Giemza, Agnieszka Kopacz, Beata Kapela -Bagińska. Pełna lista pedagogów wraz z ich krótkimi biogramami znajduje się tutaj.  Jakie tematy omówią nauczyciele? Oto niektóre z nich:

>> Jak napisać na maturze dobre streszczenie logiczne?

>> Rozprawka – wszystko, co warto wiedzieć przed maturą

>> Nawet, gdy nie ma „Lalki” i tak jest „Lalka”, szybka powtórka maturalnego prawie pewniaka

>> Rapsy Mickiewicza, czyli o „Panu Tadeuszu”

>> Co zrobić, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa. Tematy językoznawcze w podstawie programowej.

Więcej informacji na temat I Ogólnopolskiej Maturnocki  można znaleźć na Facebooku.

(JK, GN)

Maturnocka. „Sami możemy zrobić tak niewiele; razem możemy wiele zdziałać” (Helen Keller)

Czy podczas egzaminów trzeba będzie nosić maseczki? CKE opublikowała wytyczne

Europa przygotowuje się do matur. W Anglii i Norwegii egzaminy odwołano, a rząd Czech planuje wprowadzić tzw. maturę urzędową