Nasz patronat: Podsumowanie I i II etapu XIX edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Finał 19-23 kwietnia

Zakończył się I i II etap XIX edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG). Na czele rankingu I etapu znaleźli się uczniowie z VI Liceum im. Joachima Lelewela w Łodzi. Zwycięzcą II etapu jest Zespół z I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku. Finał XIX edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej odbędzie się w formule on-line w dniach 19-23 kwietnia br.

Po ośmiu tygodniach rywalizacji oraz inwestowaniu wirtualnych pieniędzy (10 tys. zł) na czele rywalizacji w ramach I etapu SIGG znalazły się dwa zespoły z VI Liceum Joachima Lelewela w Łodzi oraz zespół z II Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku. O pozycji w rankingu po I etapie SIGG decydują wyniki z wirtualnych inwestycji oraz dodatkowe środki zdobyte w ramach części edukacyjnej

Po kolejnych 5 tygodniach rywalizacji w II etapie projektu najwyższe miejsce w rankingu zajęli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku. Na kolejnych miejscach na podium uplasowały się grupy z XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Warszawie oraz z Technikum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Libiążu. O miejscu w rankingu przesądziły wyniki wirtualnych inwestycji dokonanych na rynku kontraktów terminowych. Uczestnicy zwycięskich zespołów inwestowali wirtualne środki głównie w kontrakty terminowe na akcje spółek, co okazało się dobrą strategią inwestycyjną.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa obejmowała także aktywność w ramach części edukacyjnej konkursu. Moduł ten umożliwiał zdobywanie wiedzy za pośrednictwem materiałów multimedialnych dostępnych na platformie edukacyjnej i weryfikację wiedzy w formie rywalizacji.

Finałowy etap konkursu odbędzie się w formule on-line w dniach od 19 do 23 kwietnia br. W finale udział weźmie 20 najlepszych zespołów (po 10 z I oraz II etapu SIGG), które będą rywalizowały o jak najwyższą stopę zwrotu mając do dyspozycji akcje, ETF-y i kontrakty terminowe notowane na GPW. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Przewidziano także nagrody pieniężne dla zespołów, które zajmą kolejne miejsca na podium. Łącznie zostanie nagrodzonych 20 najlepszych zespołów wraz z ich opiekunami.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) to projekt edukacyjny, składający się z gry inwestycyjnej i nauki przy pomocy platformy edukacyjnej. Uczestnikami są 2-4 osobowe zespoły inwestujące pod opieką nauczycieli. Każdy zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Organizatorami projektu są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), Fundacja GPW oraz Partner Strategiczny Fundacja im. Lesława A. Pagi.

Pełne podsumowanie I i II etapu XIX edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej można znaleźć tutaj.

(GN)

Nasz Patronat. Ruszyła XIX edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej